Polskie Radio
Section05
Anna Grabowska

Pensja minimalna w szpitalach. Mamy problem

Samorządy przestrzegają przed sytuacją, w której za kilka miesięcy szpitale mogą stanąć przed wyborem czy mają przeznaczyć pieniądze na leczenie, czy na wynagrodzenia dla pracowników. O problemach z finansowaniem służby zdrowia mówili w audycji Gospodarczy Temat Dnia Marek Kowalski, Polska Izba Gospodarczej Czystości i Grzegorz Kubalski, Związek Powiatów Polskich.
Zobacz więcej na temat:  szpital finansowanie służba zdrowia Anna Grabowska Ministerstwo Zdrowia NFZ wynagrodzenia lekarz

Wyeliminować patologie na rynku agencji pracy tymczasowej

Nad nowelizacją ustawy pracuje obecnie Sejm. Odbędzie się debata, do której przygotowują się m.in. przedstawiciele pracodawców i związków zawodowych. O zmianach w funkcjonowaniu agencji pracy tymczasowej mówili w audycji Gospodarczy Temat Dnia Sławomir Wręga z Ogólnopolskiego Zrzeszenia Związków Zawodowych Ruchu Ciągłego i Wojciech Ratajczyk, wiceprezes Polskiego Forum HR.
Zobacz więcej na temat:  praca Anna Grabowska prawo pracy rynek pracy

Protest w Sejmie. "RDS nie powinna się wikłać w ciężki spór"

W premierowej audycji „Kapitał i praca” rozmawialiśmy o sporze w Sejmie i udziale w tym wydarzeniu Rady Dialogu Społecznego. Czy ciało to powinno angażować się w kwestie polityczne? Gośćmi Anny Grabowskiej byli: Jerzy Bartnik (prezes Związku Rzemiosła Polskiego), Andrzej Radzikowski (wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych), Grzegorz Baczewski (Konfederacja Pracodawców Lewiatan) i Marek Lewandowski (NSZZ Solidarność).
Zobacz więcej na temat:  Rada Dialogu Społecznego Henryka Bochniarz Anna Grabowska

Źle zlecony przelew bankowy. Jak uratować pieniądze?

- W 2011 roku weszła w życie ustawa o usługach płatniczych. Od tego czasu bank ma jedynie obowiązek sprawdzić tzw. unikatowy identyfikator, którym jest rachunek bankowy - wyjaśnia mecenas Krzysztof Woronowicz, jak dodaje banki mają jednak obowiązek pomóc nam w naprawieniu błędu, jeśli wpłaciliśmy środki na złe konto. 
Zobacz więcej na temat:  Anna Grabowska bankowość elektroniczna bankowość internetowa bankowość mobilna prawo rachunek bankowy STYL ŻYCIA