Polskie Radio
Section05
Arkadiusz Mularczyk

Reparacje wojenne. A. Mularczyk: padają ważne deklaracje

– To jest duży postęp, my przesuwamy granicę w tym sensie, że padają ważne deklaracje ze strony najwyższych przedstawicieli państwa polskiego – mówił o kwestii reparacji wojennych od Niemiec na antenie radiowej Trójki Arkadiusz Mularczyk, poseł PiS. – To kwestia rzucona w trakcie wyborów, bo wiemy że te roszczenia mogą być tak naprawdę dochodzone w postępowaniach sądowych – stwierdziła Bożena Kamińska (PO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Magdalena Uchaniuk-Gadowska Arkadiusz Mularczyk reparacje wojenne

Pakiet mobilności. A. Mularczyk pyta o zaskarżenie przepisów

"Pakiet mobilności stanowi duże zagrożenie dla funkcjonowania rynku wewnętrznego Unii Europejskiej, narusza swobodę świadczenia usług oraz niweczy swobodę przepływu towarów i tym samym uderza w Zjednoczoną Europę" - napisał Arkadiusz Mularczyk w interpelacji do premiera Mateusza Morawieckiego. Poseł PiS chce wiedieć, czy zaskarżone zostaną przepisy pakietu mobilności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Parlament Europejski Arkadiusz Mularczyk przepisy transport premier

ANALIZA Reparacje wojenne od Niemiec. Kolejne szczegóły dot. raportu

Raport o szkodach wyrządzonych Polsce przez Niemcy podczas II wojny światowej jest już gotowy, choć możliwe, że zostanie jeszcze poszerzony. - Cały czas eksperci badają różnego rodzaju materiały statystyczne i archiwalne, więc myślę, że może być jeszcze uzupełniony o nowe elementy - mówi przewodniczący sejmowego zespołu ds. reparacji Arkadiusz Mularczyk. Wciąż nie wiadomo, kiedy raport zostanie przedstawiony opinii publicznej, dziś zaprezentowano jedynie elementy, z których się składa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reparacje wojenne Niemcy Arkadiusz Mularczyk raport

Arkadiusz Mularczyk: trzeba tworzyć koalicję ws. reparacji

- Przy konsekwentnej polityce, po opublikowaniu raportu, jego promocji i zbudowaniu koalicji międzynarodowych - w perspektywie kilku lat - może się udać doprowadzić do tego, że Niemcy usiądą do stołu i będą poważnie rozmawiały o tym, jak wynagrodzić straty Rzeczypospolitej oraz obywatelom - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący zespołu ds. reparacji Arkadiusz Mularczyk.
Zobacz więcej na temat:  reparacje wojenne POLSKA Arkadiusz Mularczyk Niemcy Prawo i Sprawiedliwość