Polskie Radio
Section05
Polski Czerwony Krzyż

Katastrofalne powodzie i ulewy na Słowenii. Do kraju wyruszył transport PCK

Oznakowany transport Polskiego Czerwonego Krzyża z pomocą humanitarną wyruszy w niedzielę z Lublina do Słowenii. W ostatnim czasie ten kraj zmaga się z powodziami i lawinami błotnymi. W wyniku podtopień zginęły co najmniej trzy osoby, a kilkaset zostało rannych. Sześć słoweńskich rzek osiągnęło rekordowo wysoki poziom. Zalane może być nawet 30 procent powierzchni kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polski Czerwony Krzyż PCK polska pomoc Słowenia Lublin

Mija rok od wybuchu wojny. Polacy otworzyli serca dla Ukraińców

Rok napaści Rosji na Ukrainę to ogromny dramat Ukraińców, ale i otwarte serca, domy oraz portfele wielu Polaków oraz poświęcony czas. - Nie myślałem, że będziemy mieli do czynienia z tak ogromną falą empatii i humanitaryzmu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Michał Mikołajczyk z Polskiego Czerwonego Krzyża. Gość Jedynki dodaje, że pomoc jest nadal potrzebna.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska Ukraina wojna na Ukrainie Jedynka Ukraina Polski Czerwony Krzyż

"Czuła ciągłą potrzebę nowych wyzwań". Dr Łabuszewski o Halinie Sosnowskiej

- Podkreślała wartość, jaką jest państwo polskie, to była jej misja edukacyjna. Ponadto była zaangażowana w tworzenie od podstaw Polskiego Radia. Halina Sosnowska czuła ciągłą potrzebę nowych wyzwań na gruncie uświadamiania obywatelskiego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej dr Tomasz Łabuszewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Merta POLSKA HISTORIA historia Polski Armia Krajowa Powstanie Warszawskie Instytut Pamięci Narodowej II wojna światowa społeczeństwo Polski Czerwony Krzyż Polskie Państwo Podziemne