X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Czarnogóra

Wybory parlamentarne w Czarnogórze. Były fałszerstwa?

Opozycyjne partie w Czarnogórze odrzuciły wyniki niedzielnych wyborów parlamentarnych,  oskarżając rząd o zastraszanie wyborców. Wybory wygrała Demokratyczna Partia Socjalistów (DPS) premiera Milo Djukanovicia, zdobywając 36 mandatów w 81-osobowym parlamencie. – Były fałszerstwa, była presja na wyborców, było wykupywanie głosów – mówił Rigels Halili (Instytut Wschodni, Uniwersytet Warszawski) w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Czarnogóra NATO Polskie Radio 24 Rosja Unia Europejska wybory

Unia Europejska w ogniu pytań i wątpliwości

Czy rozszerzanie Unii Europejskiej o nowe kraje to propozycja wskakiwania na tonący okręt? Zdania na ten temat są podzielone. - Włączenie do wspólnoty niektórych państw bałkańskich to ważny element polityki stabilizacyjnej Unii w tym regionie - uważa ekonomistka, dr Katarzyna Pisarska.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dąbrowski Albania Czarnogóra Euranet Plus Grzegorz Lewicki Islandia Katarzyna Pisarska Kuba Strzyczkowski Kuba Witkowski macedonia Marcin Pośpiech Serbia Trójka Turcja Unia Europejska