X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Czarnogóra

USA dały zielone światło dla członkostwa Czarnogóry w NATO

Senat Kongresu USA zaakceptował poprawki w traktacie waszyngtońskim, które pozwolą na przyjęcie Czarnogóry do NATO. Decyzję popiera również administracja prezydenta Donalda Trumpa. O znaczeniu Bałkanów dla Sojuszu mówił w audycji Światowa Szachownica Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Czarnogóra NATO Bałkany Rosja Jarosław Guzy Światowa Szachownica - archiwalne

Jest zgoda Holandii. Czarnogóra coraz bliżej NATO

Holandia zaakceptowała członkostwo Czarnogóry w NATO. W ostatnich dniach odpowiedni dokument ratyfikowały również władze Hiszpanii. Do przyłączenia Podgoricy do Sojuszu brakuje już tylko zgody amerykańskiego Senatu. W audycji Spojrzenie na Wschód Lidia Gibadło z portalu „Defence24.pl” mówiła o tym, co akcesja Czarnogóry do NATO znaczy dla Rosji, a także samego Paktu Północnoatlantyckiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Czarnogóra podgorica NATO USA Rosja

Państwa Bałkańskie w kolejce do Unii Europejskiej

Relacje państw Bałkanów Zachodnich z Unią Europejską układają się różnorodnie. Podczas gdy Słowenia należy do Wspólnoty od 2004 roku, istnieje cała lista kandydatów i - kandydatów na kandydatów. O tym, kto jest dziś najbliżej akcesji do Unii Europejskiej – mając na uwadze, że czołówka wciąż się zmienia – mówiła w Panoramie Europejskiej Marta Szpala z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Bałkany Unia Europejska Słowenia Czarnogóra

W Warszawie o rozszerzeniu UE. V4 mówi "tak"

We wtorek w Warszawie spotkali się ministrowie spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej, państw Bałkanów Zachodnich i krajów sąsiedzkich. W Polsce pojawiła się również szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini. Rozmawiali m.in. o perspektywach rozszerzenia UE. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentowała dr Jolanta Szymańska z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska grupa wyszehradzka Bałkany Grecja migracja imigranci w Europie Bliski Wschód POLSKA Czechy Węgry Słowacja Czarnogóra Serbia macedonia Albania Kosowo Bośnia i Hercegowina Komisja Europejska Ukraina Holandia