X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Dorota Kołodziejczyk

Obchody Roku Conrada na Festiwalu "Dwa Teatry"

- Zarówno po stronie telewizyjnej, jak i radiowej zaprezentujemy najwybitniejsze realizacje według utworów Conrada. Będzie również ważne spotkanie z publicznością, bo aktorzy będą czytać w różnych miejscach Sopotu i Gdyni teksty pisarza - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Dwa teatry 2017 KULTURA Anna Stempniak Dorota Kołodziejczyk Janusz Kukuła Teatr Polskiego Radia Joseph Conrad TEATR

Mistrz Mowy Polskiej 2017. Znamy nominowanych

- W 2000 roku powstał pomysł, zainicjowany przez śp. Bogdana Hojnę, powołania konkursu na najlepiej i najmądrzej mówiących Polaków. Od 2001 roku, co roku, poznajemy kolejnych mistrzów, a od 7 lat także Kuźnię Mistrzów Mowy Polskiej – mówi Piotr Kossakowski, sekretarz programu "Mistrz Mowy Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  język polski KULTURA Anna Stempniak poprawna polszczyzna poprawność językowa Magda Mikołajczuk Martyna Podolska Dorota Kołodziejczyk

Jarosław Marek Rymkiewicz o końcu świata

- Te wszystkie sztuki, tragifarsy, które napisałem w latach 70. i które z mojej wyobraźni trafiły na koniec teatru jaki znałem, są też opowieściami o końcu świata w szerszym znaczeniu. Wszystkie one, na różne sposoby mówią o tym, że coś dobiega końca, że kończy się jakaś cywilizacja, jakieś obyczaje i jakieś wierzenia, i wszystko się rozpada na naszych oczach - mówi Jarosław Marek Rymkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Marek Rymkiewicz Dorota Kołodziejczyk literatura KULTURA TEATR ogród przyroda