Polskie Radio
Section05
solary

Enea rozpoczęła prace przy budowie farmy fotowoltaicznej. Powstanie około 12 tys. paneli słonecznych

Enea Nowa Energia rozpoczęła prace przy budowie farmy fotowoltaicznej Dygowo I w woj. zachodniopomorskim, podpisała też umowę na wykonanie farmy Jastrowie II - poinformowała Grupa Enea. Instalacje powiększą moc zainstalowaną w PV o 16 MW.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezpieczeństwo energetyczne Enea energia elektryczna energetyka energia odnawialna OZE panele słoneczne POLSKA inwestycje budowa społeczeństwo fotowoltaika

Grafenowe kropki kwantowe przyszłością fotowoltaiki? Polscy naukowcy tak uważają

Naukowcy z Politechniki Łódzkiej opracowali innowacyjną metodę produkcji paneli fotowoltaicznych. Ich zdaniem przyszłość leży w wykorzystaniu grafenowych kropek kwantowych, które są wytwarzane z bioodpadów. To rewolucyjna metoda, bo pozwoli na znaczne zmniejszenie ilości odpadów, a także wyeliminowanie zagrożeń związanych z pozyskiwaniem krzemu.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA fotowoltaika panele słoneczne wynalazek grafen Witold Lazar Trójka

Elektryk bez ładowania?

Brak rozwiniętej sieci ładowarek jest głównym powodem tego, że dla wielu kierowców zakup samochodu elektrycznego wciąż wydaje się bezsensownym pomysłem. Rozwiązaniem tego problemu może być elektryk, którego nie trzeba podłączać do prądu.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 samochody elektryczne pojazdy elektryczne elektromobilność odnawialne źródła energii solar bateria baterie panele słoneczne globalne ocieplenie

Na cele klimatyczne Polska przeznaczyła ponad 100 mld zł. Najnowsze szacunki resortu

Na cele klimatyczne Polska od 2013 do sierpnia 2022 r. przeznaczyła 105 mld zł. To więcej niż wyniosły wpływy ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2 - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Resort dodał, że KE nie miała uwag do polskich raportów z wydatkowania środków z aukcji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA klimat energetyka energia odnawialna energia Ministerstwo Klimatu i Środowiska ETS POLSKA

Warto pomyśleć o instalacji kolektorów słonecznych. Nie tylko latem

W Polsce jest zainstalowanych około 1,5 miliona m2 kolektorów słonecznych. Impulsem, który spowodował zainteresowanie kolektorami, był - zakończony już - ogólnopolski program dotacyjny Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. O zainstalowaniu kolektora warto jednak myśleć także dziś. Co prawda dotacji nie ma, ale za oknem słońce mocno grzeje.
Zobacz więcej na temat:  energetyka kolektory słoneczne odnawialne źródła energii solar