Polskie Radio
Section05
Gazeta Wyborcza

"To fake news, posiadamy oryginalne dokumenty". KGHM reaguje na artykuł "GW"

"Cały sprzęt medyczny sprowadzony przez KGHM posiada oryginalne dokumenty. W związku z publikacją "Gazety Wyborczej" w ciągu najbliższych godzin wystosujemy wezwanie do sprostowania" - ogłosił na Twitterze KGHM w reakcji na artykuł "GW", sugerujący, że sprowadzone z Chin maseczki mają podrobione certyfikaty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gazeta Wyborcza polityka Koronawirus w Polsce KGHM Polska Miedź

Publicysta: nie można robić "clickbaitów" na śmierci ludzi tak jak "GW"

- We Włoszech ludzie umierają na skalę nieznaną od II wojny światowej. Nie można robić "clickbaitów" na śmierci ludzi tak jak "Gazeta Wyborcza". Każde media są zobowiązane do mówienia prawdy, bo Włosi teraz będą kojarzyć tę sytuację z Polską - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski z tygodnika "Sieci". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Włochy pandemia media Gazeta Wyborcza Antoni Opaliński

"Treść oparta na manipulacjach". Prokuratura Krajowa reaguje na tekst "GW"

Od czasu reformy prokuratury liczba prowadzonych przez nią śledztw gwałtownie wzrosła - napisała Prokuratura Krajowa. Odniosła się w ten sposób do artykułu "Gazety Wyborczej" nt. "ślimaczących się śledztw". Jak podkreśliła PK, "wyznacznikiem skuteczności prokuratury jest efektywność".
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro POLSKA sądownictwo prokuratura Ministerstwo Sprawiedliwości Gazeta Wyborcza media

Wiceminister aktywów: mafia i zorganizowana przestępczość włączyły się w kampanię wyborczą

- Na kilkanaście tygodni przed bardzo ważnymi wyborami, wyborami prezydenckimi, próbuje się uderzyć szambem we wroga zorganizowanej przestępczości, czyli ministra Ziobro - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o publikacji "Gazety Wyborczej" wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  przestępczość Zbigniew Ziobro POLSKA Gazeta Wyborcza polityka patrycja kotecka wybory w Polsce wybory prezydenckie 2020 Henryk Szrubarz

"Niektórzy przedstawiają rzeczywistość na opak". Dworczyk o ataku na szefową kampanii prezydenta

- Posuwanie się do tego, by przedstawiać w złym świetle kobietę, która broniła swojego dziecka, jest moim zdaniem nieakceptowalne - mówił szef KPRM Michał Dworczyk w Programie 3 Polskiego Radia, pytany o incydent z udziałem szefowej kampanii Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  Jolanta Turczynowicz-Kieryłło Gazeta Wyborcza mowa nienawiści przemoc media polityka Michał Dworczyk wybory prezydenckie 2020 kampania prezydencka POLSKA

Turczynowicz-Kieryłło: oczekuję od Kidawy-Błońskiej, że potępi "Gazetę Wyborczą"

Szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy Jolanta Turczynowicz-Kieryłło wyraziła oczekiwanie, że kandydatka PO Małgorzata Kidawa-Błońska potępi "Gazetę Wyborczą" za promocję przemocy wobec kobiet. Chodzi o artykuł o mieszkańcu Milanówka, który twierdzi, że został ugryziony w rękę przez Jolantę Turczynowicz-Kieryłło.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jolanta Turczynowicz-Kieryłło polityka Gazeta Wyborcza Małgorzata Kidawa-Błońska

"»Wyborcza« sięgnęła bruku". Ostra odpowiedź Turczynowicz-Kieryłło na publikację gazety

"Koniec Gazety Wyborczej. Stanęła po stronie przemocy przeciwko kobiecie" - napisała na Twitterze szefowa kampanii Andrzeja Dudy Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, odnosząc się do artykułu, w którym opisano, jak ugryzła w rękę mieszkańca Milanówka. "»Gazeta Wyborcza« sięgnęła bruku - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jolanta Turczynowicz-Kieryłło Gazeta Wyborcza media

Wyborcza musi sprostować kłamstwa. Sąd oddalił apelację

Wyborcza.pl musi zamieścić sprostowanie nieprawdziwych informacji o tzw. rejestrze pedofilów - poinformowało na swojej stronie internetowej Ministerstwo Sprawiedliwości, odnosząc się do zakończonego prawomocnie procesu wytoczonego portalowi "Gazety Wyborczej". - Artykuł zawierał kłamstwa i insynuacje, że księża są "wyjęci z rejestru pedofilów" - dodał resort.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gazeta Wyborcza Ministerstwo Sprawiedliwości pedofilia

"Nadworny fotograf i lamborghini". "GW" o wystawnym życiu burmistrza Włoch

"Miał nadwornego fotografa i lamborghini, lubił modne garnitury i włoskie buty. Przyjaźnił się z warszawskimi baronami PO, załatwiał sprawy w różnych dzielnicach Warszawy. Złapany przez CBA - płakał" - pisze wtorkowa "Gazeta Wyborcza" o burmistrzu Włoch podejrzanym o przyjęcie 200 tys. zł łapówki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka CBA Warszawa Centralne Biuro Antykorupcyjne Platforma Obywatelska Gazeta Wyborcza

Karol Gac: "GW" od lat atakuje polskość i naszą tożsamość narodową

- "Gazeta Wyborcza" do perfekcji opanowała atak na to, co związane jest z polskością, patriotyzmem i jakimkolwiek przejawem tożsamości narodowej - powiedział w PR24 Karol Gac z portalu DoRzeczy.pl, odnosząc się do artykułu "GW" o zostawianiu na grobach zniczy i kwiatów. Gośćmi audycji byli także: Jacek Łęski (TVP), Marek Król ("Sieci") i publicysta Miłosz Lodowski.
Zobacz więcej na temat:  Gazeta Wyborcza Wszystkich Świętych POLSKA

P. Bernatowicz: "Gazeta Wyborcza" próbuje wzbudzić histerię

- Popełniłem takie "przestępstwo", że wystawiałem prace w galerii. To próba wzbudzenia pewnej emocjonalnej histerii wśród czytelników "Gazety Wyborczej" - mówił Piotr Bernatowicz, który był gościem Polskiego Radia 24. Kandydat na dyrektora CSW odniósł się w ten sposób do zarzutów dziennika.
Zobacz więcej na temat:  Centrum Sztuki Współczesnej Gazeta Wyborcza wolność słowa Michał Rachoń Polskie Radio 24 POLSKA

"W oparach cygar i wina". "GW" o kulisach kampanii PO

"Latem 2018 r. spisaną strategię na cztery kampanie wyborcze dostał do ręki (lider PO, Grzegorz) Schetyna. Pochwalił, ale szybko odłożył na półkę. Żaden z jego współpracowników nie potrafi wyjaśnić dlaczego" - pisze "Gazeta Wyborcza" w artykule zatytułowanym "W oparach cygar i wina. Jak PO położyła kampanię wyborczą".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gazeta Wyborcza opozycja Grzegorz Schetyna Wybory parlamentarne 2019 polityka