Polskie Radio
Section05
Gazeta Wyborcza

"Rodzaj cenzury prewencyjnej". Szef CSW odpowiada na teksty "GW" o Janie Pietrzaku

- Centrum Sztuki Współczesnej to nie przestrzeń dla wybranych, bo udostępniana jest bardzo różnym podmiotom. Okazało się, że to dla "Gazety Wyborczej" jest problem, że są równi i równiejsi, że jedni mogą występować w CSW i organizować swoje koncerty w tym miejscu, a inni - nie - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Bernatowicz, dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń Jan Pietrzak Gazeta Wyborcza

"Teza o likwidacji PAN nie ma pokrycia w rzeczywistości". Ministerstwo odpowiada "GW"

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zdementowało informacje "Gazety Wyborczej" o likwidacji Polskiej Akademii Nauk. "Rozważana jest reforma Polskiej Akademii Nauk i pozostaje ona jednym z priorytetów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w obecnej kadencji" - napisano w oświadczeniu resortu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Polska Akademia Nauk Gazeta Wyborcza

"Domagamy się sprostowania tych kłamliwych informacji". Wiceminister zdrowia o publikacji "GW"

- Będziemy domagali się sprostowania od "Gazety Wyborczej" kłamliwych, fałszywych informacji dotyczących zakupów realizowanych przez Ministerstwo Zdrowia - powiedział wiceszef MZ Janusz Cieszyński. Zapowiedział także zgłoszenie do prokuratury sprawy plakatów dotyczących ministra zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  Janusz Cieszyński Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia Gazeta Wyborcza maseczki społeczeństwo media POLSKA

PiS pyta, czy mec. Giertych brał udział w przygotowaniu "akcji hejtu" przeciwko ministrowi Szumowskiemu

Czy mec. Roman Giertych brał udział w przygotowaniu publikacji "Gazety Wyborczej" nt. ministra zdrowia oraz czy przygotował "akcję hejtu" przeciwko Łukaszowi Szumowskiemu i wziął za to pieniądze - m.in. te pytania skierowali w poniedziałek do mec. Giertycha posłowie PiS.
Zobacz więcej na temat:  Roman Giertych Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia maseczki adwokat Gazeta Wyborcza społeczeństwo sąd POLSKA

"Giertych złamał tajemnicę adwokacką?". Nowe informacje w sprawie zakupu maseczek

W sprawie sprzedaży maseczek ochronnych bez odpowiedniego certyfikatu wychodzą na jaw nowe informacje. Kiedy instruktor narciarstwa Łukasz G. sprzedał Ministerstwu Zdrowia maseczki bez atestów za miliony złotych, a resort zażądał zwrotu pieniędzy, mężczyzna zaczął szukać pomocy w kancelarii Romana Giertycha - informuje "Super Express".
Zobacz więcej na temat:  Roman Giertych Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia maseczki adwokat Gazeta Wyborcza społeczeństwo sąd POLSKA

Plakaty w stolicy uderzające w Łukasza Szumowskiego. Michał Dworczyk apeluje do Rafała Trzaskowskiego

- Żądamy od prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, aby nie dopuszczał do mowy nienawiści, aby plakaty uderzające w ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego jak najszybciej zostały usunięte - oświadczył szef KPRM Michał Dworczyk. Do sprawy odniósł się warszawski ratusz oraz lider PO Borys Budka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Michał Dworczyk Rafał Trzaskowski Łukasz Szumowski Warszawa mowa nienawiści Gazeta Wyborcza Borys Budka Platforma Obywatelska opozycja

"Nie ma tajnych wytycznych ws. dokumentów kościelnych". Prokuratura Krajowa o fake newsach "GW"

Doniesienia "Gazety Wyborczej" są nieprawdziwe. Nie ma żadnych tajnych wytycznych dla prokuratorów dotyczących pozyskiwania kościelnych dokumentów, które mogą być dowodami w śledztwie, a Prokuratura Krajowa w żaden sposób do tego nie zniechęca - poinformowała PK, odnosząc się do publikacji gazety.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura pedofilia Gazeta Wyborcza fake news społeczeństwo Prokuratura Krajowa

"Nikt nikomu nic nie ułatwiał". Minister zdrowia odpowiada na artykuł "GW"

- Partia maseczek zakupionych w związku z epidemią nie spełnia norm, zażądaliśmy ich wymiany - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski, komentując informacje "Gazety Wyborczej". - Nikt nikomu nie ułatwił transakcji. Jeśli nie będzie zwrotu lub wymiany, sprawa trafi do prokuratury - zapewnił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia Łukasz Szumowski maseczki maseczka Koronawirus w Polsce koronawirus infografika Gazeta Wyborcza Janusz Cieszyński

Zaradkiewicz o publikacji "GW": to próba odwrócenia mojej uwagi od wykonywania obowiązków I prezesa SN

W rozmowie z portalem wPolityce.pl, wykonujący obowiązki I prezesa Sądu Najwyższego prof. Kamil Zaradkiewicz odniósł się do artykułu "Gazety Wyborczej", w którym zarzucono mu m.in. mobbing wobec podwładnego. Ocenił, że publikacja ta miała na celu odwrócenie jego uwagi od spraw związanych z Sądem Najwyższym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kamil Zaradkiewicz Gazeta Wyborcza sądownictwo Sąd Najwyższy Andrzej Rzepliński

"Chwyt". Publicysta o artykule "Gazety Wyborczej" na temat Kamila Zaradkiewicza

-  Z jednej strony mamy postulaty środowiska LGBT dotyczące małżeństw i adopcji. Z drugiej strony, jeżeli ktoś po stronie PiS jest homoseksualistą, to można mu tym przyłożyć - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor, publicysta "Gościa Niedzielnego". Pełniący obowiązki Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego prof. Kamil Zaradkiewicz został zaatakowany przez "Gazetę Wyborczą" tekstem "Niebezpieczna przeszłość Kamila Zaradkiewicza", w którym GW sugeruje homoseksualną orientację sędziego Sądu Najwyższego. 
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy Małgorzata Gersdorf Kamil Zaradkiewicz Gazeta Wyborcza homoseksualizm POLSKA

"Gazeta Wyborcza" znów pisze o maseczkach z Chin. KGHM: to fake news, wejdziemy na drogę sądową

Według "Gazety Wyborczej" maski sprowadzone z Chin przez KGHM "nie mają żadnych certyfikatów jakości, a rząd USA nie dopuścił ich do obrotu". Spółka odpowiada: "Środki sprowadzone przez importera to sprzęt dopuszczony na co najmniej jednym rynku świata i certyfikowany co najmniej zgodnie z odpowiadającymi polskim normami". KGHM zapowiada, że w związku z publikacją gazety wstąpi na drogę sądową.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce KGHM Polska Miedź społeczeństwo zdrowie Gazeta Wyborcza fake news

"W maju wypłata pieniędzy z programu »Kultura w sieci«". NCK odpowiada na publikację "Wyborczej"

"Już w maju do ludzi kultury dotrą pieniądze z uruchomionego przez wicepremiera i szefa MKiDN Piotra Glińskiego programu »Kultura w sieci«" - poinformował w piątek dyrektor Narodowego Centrum Kultury dr Rafał Wiśniewski. Zapewnił, że rozpatrywanie wniosków trwa 24 godz. na dobę przez siedem dni w tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Piotr Gliński Narodowe Centrum Kultury Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gazeta Wyborcza POLSKA