Polskie Radio
Section05

Gerard Depardieu

Artyści uwiedzeni przez totalitaryzm. "Wierzyli, że historia ma walor materialny"

Co sprawia, że Putin atakujący Ukrainę może liczyć na poparcie reżysera Olivera Stone'a, aktora Gerarda Depardieu czy muzyka Rogera Watersa? Za co podziwiali komunizm Ernest Hemingway i Jean-Paul Sartre? Dlaczego Jarosław Iwaszkiewicz stał się pupilem PRL-owskich władz? W kolejnym odcinku Historii żywej" rozmawialiśmy o ludziach kultury w służbie ideologii komunistycznej i nazistowskiej.
Zobacz więcej na temat:  Magda Mikołajczuk Jerzy Eisler Piotr Kofta Maciej Jastrzębski totalitaryzm historia Polski II wojna światowa Rosja Władimir Putin Marlena Dietrich Oliver Stone Jerzy Andrzejewski Wiktor Woroszylski Władysław Broniewski demokracja Ernest Hemingway Jean Paul Sartre literatura

Idziemy na bal! Tanecznym krokiem przez style i epoki

– Są bale, które ustala się z wielotygodniowym wyprzedzeniem, przygotowuje kreacje. Jest wcześniej mnóstwo emocji. Są też inne, imprezy, domówki właściwie, organizowane ad hoc wśród znajomych i znajomków – mówi Monika Małkowska, zapraszając na "Francuskiego łącznika" wypełnionego muzyką świetnie nadającą się na wytworne spotkania i tańce, ale i domowe szaleństwa.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Monika Małkowska MUZYKA Wojciech Kilar