X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Gniezno

" Miasto w cieniu katedry"

Portret Gniezna ukazany z perspektywy katedry i tego wszystkiego co ona symbolizuje w dziejach miasta i państwa. Reportaż został zrealizowany w 1000 rocznicę Zjazdu Gnieźnieńskiego, zatem dzieje początków państwa i postać św, Wojciecha są tu mocniej zaakcentowane, lata komunizmu oraz postać ks. Prymasa Wyszyńskiego. Przesłość zostaje zderzona z czasem najnowszym i przygotowaniami do obchodów 1000 -lecia. Reportazowo bardzo ciekawie pokazany wątek zniszczenia relikwii Sw. Wojciecha w 1982 r oraz system wartości, jakie niosą takie miejsca i historia w kontekście naszego wejścia do UE. Mówią m.in.: ks, bp. Stanisław Gądecki (obecny abp. w Poznaniu) ks. kanonik Jan Kasprowicz, Anna Arndt- vicedyr. Zespołu Szkół Średnich., oraz mieszkańcy miasta. Fragmenty Kronik Galla i Długosza czytał Michał Grudziński i Mariusz Puchalski.
Zobacz więcej na temat:  Gniezno Poznań

"Zawód na czasie"

Do sądu dla nieletnich w Gnieźnie trafiła sprawa 11-letniego ucznia szkoły muzycznej - Tomka Puchalskiego. Chłopcu zarzucono demoralizację. Okazało się, że w "Wielkopolskiej Gazecie Wyborczej" opublikowano artykuł o niezwykłej pasji małego , który w swoim pokoju zorganizował studio radiowe i emituje w eter swoje programy. Dyrektor poznańskiego PAR-u nie przeczytawszy dokładnie artykułu, podał sprawę do prokuratora... Reportaż o Tomku jest drugim obok Ireny Piłatowskiej "Kosowo z Daleka" polskim reportażem, który otrzymał międzynaradową nagrodę Premios Ondas wręczaną autorkom 11 listopada w Barcelonie.
Zobacz więcej na temat:  11 listopada Barcelona Gazeta Wyborcza Gniezno Kosowo Wanda Wasilewska

"Gdyby ziemi nie było..."

4 czerwca 1999 r w przededniu wizyty Ojca Św. W Polsce, nad brzegami jeziora Lednica koło Gniezna, pod bramą Trzeciego Tysiąclecia zbudowaną w kształcie Ryby , po raz trzeci na wielkim czuwaniu spotkało się kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi z całej Polski. Symbolicznie (poprzez nagrane na kasecie magnetofonowej przesłanie do młodzieży)swoją obecność na Polach Lednickich zaznaczył Ojciec Św. Pomysłodawcą budowy Bramy Trzeciego Tysiąclecia i organizatorem spotkań młodzieży jest dominikanin - O. Jan Góra. Miejsce to niezwykłe, jednocześnie dla wielu kontrowersyjne. Reporterki starają się przekazać atmosferę tego spotkania. Czujemy jego autentyczność, gdzie sytuacje zabawne przeplatają się z podniosłymi. Jarmarczne śpiewy z głosami wyciskającymi łzy. Nawet najbardziej sceptyczni zostają wciągnięci w tajemnicę, która ściąga tu dobrowolnie dziesiątki tysięcy młodzieży.
Zobacz więcej na temat:  Wanda Wasilewska POLSKA Gniezno