X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Henryk Sienkiewicz

"Od ponad 100 lat jest mocno obecny w polskiej kulturze"

– Sienkiewicz jest jedynym pisarzem klasycznym, który od ponad 100 lat jest mocno obecny w polskiej kulturze – powiedział prof. Ryszard Koziołek, literaturoznawca z Uniwersytetu Śląskiego. W najnowszej odsłonie „Rozpruwacza kulturalnego” Jakub Moroz wraz ze swoimi gośćmi przyjrzeli się twórczości Henryka Sienkiewicza w stulecie jego śmierci.
Zobacz więcej na temat:  Henryk Sienkiewicz historia Polski KSIĄŻKA KULTURA literatura

"Legiony", nie ukończona powieść Henryka Sienkiewicza. Po raz pierwszy w radiu

W najbliższą sobotę tuż po godz. 17.10 Teatr Polskiego Radia zaprasza do głośników wszystkich miłośników twórczości Henryka Sienkiewicza. Po raz pierwszy na antenie radiowej fragmenty mało znanej powieści historycznej "Legiony", publikowanej w odcinkach do sierpnia 1914 roku. Autorem scenariusza i reżyserem słuchowiska jest Mariusz Malec, laureat tegorocznej nagrody "Don Kichot" przyznawanej przez Teatr PR i radiową Jedynkę.
Zobacz więcej na temat:  Henryk Sienkiewicz Polecamy słuchowisko