Polskie Radio
Section05
Izabela Leszczyna

"To plaga". Organizacje zdrowotne apelują o zakaz sprzedaży jednorazowych e-papierosów

Szczecińskie Towarzystwo Walki z Rakiem Płuca wystosowało apel do Ministerstwa Zdrowia i premiera o jak najszybsze wprowadzenie w Polsce zakazu sprzedaży jednorazowych e-papierosów. Pod apelem podpisało się kilkanaście organizacji zajmujących się zdrowiem. O problemie dostępności e-papierosów mówiła w środę na antenie radiowej Trójki minister zdrowia Izabela Leszczyna. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo e-papierosy zdrowie Ministerstwo Zdrowia Izabela Leszczyna

Zniesienie klauzuli sumienia? Szefowa MZ zapowiada pakiet dla kobiet. Wskazała termin

Najpóźniej 1 czerwca będzie gotowy pakiet zdrowotny dla kobiet "Bezpieczna, świadoma ja" - zapewniła ministra zdrowia Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej. W Programie 3 Polskiego Radia powiedziała, że w jego ramach będzie zapewniony między innymi dostęp do terminacji ciąży w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia kobiety, czyli zniesienie tak zwanej klauzuli sumienia w placówkach Narodowego Funduszu Zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja in vitro zdrowie Izabela Leszczyna Ministerstwo Zdrowia

Rozpoczyna się audyt w MZ. Leszczyna: jeśli ktoś zdefraudował publiczne pieniądze, musi za to odpowiedzieć

Minister zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała, że w piątek w zarządzanym przez nią resorcie i w kilku jednostkach podległych rozpoczyna się finansowy profesjonalny audyt. - Jeśli ktoś zdefraudował lub sprzeniewierzył publiczne pieniądze, musi za to odpowiedzieć - dodała.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Zdrowia Izabela Leszczyna zdrowie prawo prokuratura POLSKA

PO nie zrealizuje obietnicy podwyższenia kwoty wolnej od podatku? Leszczyna: nie mamy tego w umowie koalicyjnej

- Nie mamy tego w umowie koalicyjnej. Nie wszyscy nasi koalicjanci byli zwolennikami tego rozwiązania - powiedziała w poniedziałek wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna, pytana w TVN24 o podwyższenie kwoty wolnej od podatku, czyli o jeden z głównych postulatów jej ugrupowania w kampanii wyborczej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Izabela Leszczyna Platforma Obywatelska koalicja obywatelska PSL lewica Polska 2050 kwota wolna od podatku społeczeństwo wybory 2023 wybory w Polsce kampania wyborcza Donald Tusk

Koniec wakacji kredytowych? Leszczyna: są ważniejsze problemy

Przyszłość wakacji kredytowych, wprowadzonego przez rząd PiS rozwiązania, które w obliczu rosnących stóp procentowych i rat kredytów, przyniosło finansową ulgę ok. 2 mln gospodarstw, stoi pod znakiem zapytania. O ich przedłużeniu mówił Mateusz Morawiecki, jednak opozycja, która ma ambicje utworzyć nowy rząd po wyborach nie uważa tego projektu za priorytet. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Izabela Leszczyna Platforma Obywatelska kredyt hipoteczny

Horała: Dla PO lotnisko w Berlinie jest ważniejsze niż CPK. Nie będzie niczego, na co nie zgodzą się Niemcy

- Dla Platformy Obywatelskiej Lufthansa jest ważniejsza niż LOT, lotnisko w Berlinie ważniejsze niż CPK, a opinia Niemiec ważniejsza niż polski interes - ocenił pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała, komentując wywiad wiceprzewodniczącej PO Izabeli Leszczyny dla "Pulsu Biznesu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka centralny port komunikacyjny Platforma Obywatelska Izabela Leszczyna Marcin Horała

Campus Polska Przyszłości. PO wyśmiewa referendalne pytanie o prywatyzację, a Lewandowski głosi jej potrzebę

Europoseł PO Janusz Lewandowski powiedział w sobotę podczas Campusu Polska Przyszłości, że mocą polskiej gospodarki jest prywatna przedsiębiorczość. - Jest to zaprzeczenie tego modelu, który budowała dobra zmiana, czyli scentralizowanej, znacjonalizowanej, rządzonej przez bardzo miernych i bardzo wiernych, ale kosztem olbrzymiej przeceny tego majątku - dodał. Z kolei posłanka Izabela Leszczyna zapewniła, że Platforma Obywatelska nie ma zamiaru prywatyzować strategicznych spółek paliwowych i energetycznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Janusz Lewandowski Platforma Obywatelska PO koalicja obywatelska opozycja Izabela Leszczyna GOSPODARKA przedsiębiorca przedsiębiorstwo kampania wyborcza polityka gospodarka polska Krajowy Plan Odbudowy

Leszczyna przekonuje, że "jesteśmy wielcy, bo jesteśmy częścią UE". Morawiecki: najwyższą wartością jest ojczyzna

- Budowanie wielkiej Polski na samym przekonaniu megalomańskim, że jesteśmy wielcy, bo jesteśmy wielcy, jest drogą zgubną - mówiła podczas spotkania w Poznaniu poseł PO Izabela Leszczyna, dodając, że naszą wielkością jest budowanie Polski na przekonaniu, że jesteśmy członkiem Unii Europejskiej. Kontrastuje to z tym, jak o UE wypowiada się premier Mateusz Morawiecki, który ostatnio przekonywał, że "UE to nie jest żadne superpaństwo, przynajmniej dla nas; to Europa ojczyzn i my naszą ojczyznę stawiamy na najwyższym piedestale".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania wyborcza wybory parlamentarne GOSPODARKA PO Platforma Obywatelska Mateusz Morawiecki PiS Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska Izabela Leszczyna

Słaba pamięć Tuska, czyli jak PO chciała likwidować bariery w zatrudnianiu obcokrajowców

- Brakuje nam rąk do pracy. Dlatego musimy likwidować bariery w zatrudnianiu obcokrajowców - mówiła w 2021 roku posłanka PO Izabela Leszczyna, która dziś atakuje wraz z partyjnymi kolegami rząd PiS za rzekome sprowadzenie w ubiegłym roku do Polski 130 tys. imigrantów ekonomicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Borys Budka polityka Platforma Obywatelska Izabela Leszczyna opozycja migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny PO koalicja obywatelska