Polskie Radio
Section05
Izabela Leszczyna

Słaba pamięć Tuska, czyli jak PO chciała likwidować bariery w zatrudnianiu obcokrajowców

- Brakuje nam rąk do pracy. Dlatego musimy likwidować bariery w zatrudnianiu obcokrajowców - mówiła w 2021 roku posłanka PO Izabela Leszczyna, która dziś atakuje wraz z partyjnymi kolegami rząd PiS za rzekome sprowadzenie w ubiegłym roku do Polski 130 tys. imigrantów ekonomicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Borys Budka polityka Platforma Obywatelska Izabela Leszczyna opozycja migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny PO koalicja obywatelska

Leszczyna długo milczy, Kidawa-Błońska podaje rozwiązania PiS. Tak PO opowiada o swoim programie

Jaki jest program Platformy Obywatelskiej? Sami politycy PO mają problem z brakiem programu głównej siły opozycji. Poseł Izabela Leszczyna pytana o konkretne propozycje milczy, a wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska jako osiągnięcia PO wymienia... program PiS. Tak przedstawicielki PO o planach swojej formacji mówiły w mediach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Izabela Leszczyna Małgorzata Kidawa-Błońska Platforma Obywatelska społeczeństwo wybory w Polsce

Amerykanie wybudują elektrownię jądrową w Polsce. Sellin: postawiliśmy na pewnego partnera

Elektrownię atomową w Polsce wybuduje amerykański Westinghouse Nuclear. - Zdecydowaliśmy się na pewnego partnera - skomentował w "Śniadaniu w Trójce" Jarosław Sellin z Prawa i Sprawiedliwości. Jak dodał "nie zamykamy się na innych partnerów w kwestii energetyki jądrowej" i wymienił m.in Koreę Południową oraz Francję. Gośćmi Beaty Michniewicz byli też Izabela Leszczyna (Koalicja Obywatelska, Platforma Obywatelska), Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe) i Paweł Szrot (Kancelaria Prezydenta).
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz Trójka POLSKA polityka elektrownia atomowa USA Stany Zjednoczone atom Izabela Leszczyna Marek Sawicki Jarosław Sellin Paweł Szrot

"Pieniądze nie będą zatrzymane". Leszczyna wskazała warunek wypłaty KPO. Kluczem ma być zwycięstwo KO w wyborach

We wtorek gościem "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24 była Izabela Leszczyna. Poseł PO w trakcie programu właściwie przyznała, że wypłata KPO dla Polski uzależniona jest od wyników wyborów. - Nie ma zagrożenia dla tych płatności, bo jesienią przyszłego roku Koalicja Obywatelska, prawdopodobnie z innymi partiami demokratycznymi, wygra wybory i te pieniądze nie będą zatrzymane - wskazała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Izabela Leszczyna Krajowy Plan Odbudowy TVN

Ustawa o dodatku węglowym. Zalewska: ci, którzy zainwestowali w inne źródła energii nie są dyskryminowani

– Osoby, które zainwestowały w inne źródła energii "dostały różnego rodzaju dopłaty". Ustawa o dodatku węglowym nikogo nie dyskryminuje – zapewniała w Programie 3 Polskiego Radia europoseł PiS Anna Zalewska. Gośćmi Beaty Michniewicz byli też: Izabela Leszczyna (Koalicja Obywatelska), Paweł Sałek (doradca prezydenta RP) oraz Piotr Zgorzelski (wicemarszałek Sejmu, Koalicja Polska).
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Izabela Leszczyna Paweł Sałek Anna Zalewska Piotr Zgorzelski Trójka POLSKA węgiel energetyka polityka ustawa

Leszczyna o obniżce VAT na paliwo: dla przedsiębiorców nie ma żadnego znaczenia, pomaga tylko zamożnym

Izabela Leszczyna stwierdziła, że obniżenie VAT na paliwo nie ma żadnego znaczenia. - Ale ma znaczenie dla zamożnych osób, które jeżdżą samochodami, które palą po kilkadziesiąt litrów benzyny. Dlaczego państwo z podatków biednych ludzi ma pomagać takim osobom - pyta niefrasobliwie poseł KO i dodaje, że  jest to dla niej zupełnie niezrozumiałe. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Izabela Leszczyna polityka vat Mateusz Morawiecki

Premier odpowiada poseł Leszczynie ws. 500+: to wsparcie, o jakim przed rządami PiS trudno było w ogóle pomyśleć

Mateusz Morawiecki powiedział, że program 500+ był rewolucją politycznej wyobraźni. - Okazało się, że państwo może naprawdę realizować poważną i odważną politykę prorodzinną - podkreślił. Premier zaznaczył również, że dzięki działaniom rządu - oprócz programów społecznych - w ostatnich latach doszło do podwyżki średnich zarobków oraz podwyżki pensji minimalnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier 500+ Izabela Leszczyna program 500+ polityka społeczeństwo

FELIETON Płaska ziemia Izabeli Leszczyny. Felieton Miłosza Manasterskiego

Izabela Leszczyna, była wiceminister finansów w rządzie Tuska, obecnie nieoficjalna kandydatka PO na premiera, odkryła zupełnie nieznaną wcześniej zasadę ekonomii. Według Leszczyny jakość życia Polaków pogarsza się wraz ze wzrostem posiadanych przez nich pieniędzy - pisze w swoim najnowszym felietonie Miłosz Manasterski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Izabela Leszczyna Platforma Obywatelska felieton miłosz manasterski

Poseł opozycji krytykuje 500+. Müller: pokazuje rzeczywisty program wyborczy PO

- Izabela Leszczyna pokazuje, jaki jest rzeczywisty program wyborczy PO, bo co to oznacza, jeżeli twierdzi, że 500+ w żaden sposób rodzinom nie pomogło? To oznacza, że jeżeli się skończą wybory i PO je wygra, to powiedzą: przecież to nie pomogło polskim rodzinom, to chyba warto jednak zlikwidować - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Rodzina 500+ Piotr Müller Izabela Leszczyna

"Dorzucimy pieniędzy budżetówce, więcej zabierzemy z rynku". Leszczyna o pakiecie ratunkowym

– 20 proc. podwyżki dla sfery budżetowej jest proinflacyjne, ale dlatego proponujemy drugą ustawę, która jest z nią ściśle związana. To jest ustawa, która ściągnie z rynku kilkadziesiąt miliardów złotych. W sumie nasz pakiet jest pakietem antyinflacyjnym – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Izabela Leszczyna, wiceprzewodnicząca PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Izabela Leszczyna inflacja GOSPODARKA ekonomia

"Nie podejmuje wiążących decyzji". Radosław Fogiel o Radzie Medycznej

– Rada Medyczna jest ciałem doradczym rządu i premiera. To nie jest ciało podejmujące wiążące decyzje – mówił na antenie Programu 3 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Gośćmi audycji byli również Maciej Gdula z Nowej Lewicy, Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej i Platformy Obywatelskiej oraz Paweł Szrot z Kancelarii Prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Radosław Fogiel Izabela Leszczyna Paweł Szrot Beata Michniewicz COVID-19 pandemia koronawirus zdrowie

Wpadka poseł Izabeli Leszczyny. "Niedługo będzie się żyło gorzej niż za PO"

Poseł PO Izabela Leszczyna była gościem rozmowy na antenie Radia Plus. Odpowiadając na pytanie dziennikarza o rosnącą inflację, odpowiedziała, że "ludziom pod rządami PiS-u już niedługo będzie żyło się niestety gorzej, niż w czasach kiedy rządziła PO". Niefortunne sformułowanie od razu wypomnieli polityk internauci. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka inflacja Platforma Obywatelska Izabela Leszczyna Prawo i Sprawiedliwość