X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jan Ołdakowski

73. rocznica Powstania Warszawskiego. "Wolność łączy"

Muzeum Powstania Warszawskiego od wielu lat podejmuje inicjatywy, które mają rozpowszechniać i kontynuować wartości powstańcze. Obchody 73. rocznicy Powstania Warszawskiego organizowane są pod hasłem „Wolność łączy”.  Taki tytuł nosi też akcja społeczna, która odbędzie się we wtorek, 1 sierpnia w 360 miejscach pamięci na terenie stolicy. Przygotowania do uroczystości upamiętniających powstanie warszawskie relacjonowała w Polskim Radiu 24 Małgorzata Głogowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Powstanie Warszawskie Jan Ołdakowski II wojna światowa Warszawa Muzeum Powstania Warszawskiego

Jak realizować skuteczną politykę historyczną?

Pojęcie "polityka historyczna" lub "polityka pamięci" wywodzi się z Niemiec i na dobre zaistniało w debacie publicznej po 1989 roku. Po rozpadzie Związku Radzieckiego i PRL, także w Polsce, zaczęły toczyć się spory o to, jak opowiadać naszą przeszłość i jak tym elementem posługiwać się w nowo powstającej rzeczywistości politycznej. Na czym polega dobra i skuteczna polityka historyczna? Mówił o tym w audycji Kulisy Spraw Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski Jan Ołdakowski Kulisy Spraw polityka historyczna