Polskie Radio
Section05
Janusz Wojciechowski

PR24 Sawicki krytykuje politykę rolną UE. "Rząd powinien cofnąć poparcie dla Wojciechowskiego"

- Nie ma mowy o powrocie w Europie do sposobu produkcji rolnej z lat 70., wspólna polityka rolna forsowana przez komisarza ds. rolnictwa nie działa - ocenił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Marek Sawicki. - Rząd powinien cofnąć poparcie dla komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego - przekonywał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Janusz Wojciechowski Marek Sawicki Krzysztof Grzybowski rolnictwo Unia Europejska GOSPODARKA

Komisarz ds. rolnictwa alarmuje: propozycje KE nie rozwiązują problemu nadmiernego importu z Ukrainy

- Najnowsze propozycje Komisji nie rozwiązują problemu nadmiernego importu z Ukrainy - powiedział Polskiemu Radiu komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski. Po raz pierwszy publicznie i oficjalnie nie zgodził się on z ograniczeniami proponowanymi przez wiceszefa Komisji Europejskiej odpowiedzialnego za handel Valdisa Dombrovskisa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Janusz Wojciechowski Beata Płomecka

KE przyjęła pomoc dla polskich producentów kukurydzy. Wojciechowski: skala pomocy jest naprawdę ogromna

Komisja Europejska zatwierdziła pomoc dla polskich producentów kukurydzy w wysokości miliarda złotych, czyli 230 milionów euro. Wniosek o zgodę na pomoc publiczną, czyli z budżetu państwa, wysłał do Komisji nowy rząd, jeszcze przed Świętami. Chodzi o wparcie producentów, którzy odnotowali straty w związku z rosyjską napaścią na Ukrainę.
Zobacz więcej na temat:  UE Unia Europejska ŚWIAT rolnictwo rolnicy Janusz Wojciechowski GOSPODARKA

Zbigniew Kuźmiuk: embargo na ukraińskie zboże zwiększyło jego tranzyt

- Komisarz Janusz Wojciechowski położył na stole twarde dane, pokazujące, że trzy miesiące obowiązywania zakazu wwozu ukraińskiego zboża do pięciu krajów zwiększyły jego tranzyt przez te kraje aż o 2,3 mln ton. Strona ukraińska powinna być zadowolona - mówił w audycji "W samo południe" Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Kuźmiuk Paweł Zieliński Ukraina zboże rolnictwo rolnicy żywność embargo relacje polsko-ukraińskie Janusz Wojciechowski

NASZ NEWS Wojciechowski: embargo na ukraińskie zboże zapewne zostanie przedłużone. Wszystko jest przygotowane

- Wszystko jest przygotowane do decyzji o przedłużeniu embarga na ukraińskie zboże, ale ja nie mogę anonsować czy ogłaszać tej decyzji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. Podkreślił, że ewentualne przedłużenie zostanie zatwierdzone w ostatniej chwili.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej rolnictwo Janusz Wojciechowski Ukraina Krzysztof Świątek zboże GOSPODARKA

Janusz Wojciechowski wie, jak rozwiązać problem ukraińskiego zboża. "To jest merytoryczne podejście"

- Zakaz importu czterech rodzajów ziarna do pięciu krajów UE, w tym do Polski, przy zachowaniu tranzytu, spowodował, że Ukraina zwiększyła swój eksport drogami lądowymi z 7,3 mln ton do 9,6 mln ton. Ukraina nie powinna mieć powodów do protestu wobec przedłużenia embarga - przekonywał w Polskim Radiu 24 komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. 
Zobacz więcej na temat:  zboże rolnictwo Ukraina Unia Europejska Janusz Wojciechowski ŚWIAT

Zbożowe embargo. Wojciechowski: Ukraina nie straciła na zakazie, wręcz przeciwnie

Ukraina nie straciła na zakazie importu zboża do pięciu unijnych krajów, w tym do Polski, wręcz przeciwnie, jej eksport do pozostałych państw we Wspólnocie i poza nią wzrósł - powiedział o tym komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski, który dziś na posiedzeniu KE przedstawił dane, argumentując, że unijny zakaz wwozu zboża do Polski, Bułgarii, Rumunii, Słowacji i Węgier, wygasający 15 września powinien być przedłużony do końca roku - informuje z Brukseli korespondentka IAR Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  Europa Bruksela Komisja Europejska Janusz Wojciechowski zboże Ukraina

Janusz Wojciechowski: Unia powinna dofinansować tranzyt zboża z Ukrainy

Komisarz Unii Europejskiej do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski powiedział, że rozwiązaniem problemu ukraińskiego zboża powinny być przedłużenie zakazu jego importu oraz unijne dopłaty do tranzytu. Gość Programu 3 Polskiego Radia podkreślił, że Unia Europejska powinna wspierać Ukrainę przede wszystkim finansowo.
Zobacz więcej na temat:  Janusz Wojciechowski Unia Europejska zboże wojna na Ukrainie rolnictwo

Wojciechowski: Kołodziejczak nie jest tak naprawdę reprezentantem rolników

Michał Kołodziejczak nie jest tak naprawdę reprezentantem rolników i poważnym partnerem do rozmów na temat rolnictwa, a decyzja Donalda Tuska o umieszczeniu lidera Agrounii na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej nie wpłynie na głosowanie na polskiej wsi - mówił w "Salonie politycznym Trójki" komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Janusz Wojciechowski Michał Kołodziejczak rolnictwo rolnicy koalicja obywatelska Unia Europejska kampania wyborcza wybory w Polsce

Janusz Wojciechowski: Unia powinna dofinansować tranzyt zboża z Ukrainy

Komisarz Unii Europejskiej do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski powiedział, że rozwiązaniem problemu ukraińskiego zboża powinny być przedłużenie zakazu jego importu oraz unijne dopłaty do tranzytu. Gość Programu 3 Polskiego Radia podkreślił, że Unia Europejska powinna wspierać Ukrainę przede wszystkim finansowo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Janusz Wojciechowski Unia Europejska zboże wojna na Ukrainie wojna 2023 rolnictwo