Polskie Radio
Section05

Kościół

Abp Gądecki: dyskusja o rozdziale państwa i Kościoła "nieporozumieniem"

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski uważa, że dyskusja w mediach na temat konieczności wprowadzenia rozdziału państwa i Kościoła wydaje się być wynikiem jakiegoś nieporozumienia. - Rozdział ten jest zagwarantowany w Konstytucji Rzeczypospolitej, jak również w Konkordacie - podkreślił arcybiskup Stanisław Gądecki w komunikacie przesłanym Polskiemu Radiu.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Gądecki POLSKA

Czy potrzebny jest nowy model kapłaństwa?

Coraz częściej pojawiają się opinie, że część odpowiedzialności za skandale seksualne w Kościele ponosi model formacyjny kapłanów. – W XXI wieku katolicyzm trzeba wymyślić na nowo. Chodzi o reformę pewnych aspektów instytucji kościelnych – podkreślił w audycji "Terlikowski na Froncie" ks. prof. Andrzej Kobyliński z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Kościół katolicki katolicyzm chrześcijaństwo wiara religia duchowieństwo papież

Nowa propozycja Barbary Nowackiej. Komentarze publicystów

- Barbara Nowacka liczy, że będzie we wszystkich stacjach radiowych i telewizyjnych i tym sposobem przypomni o swoim istnieniu (...) - powiedział w Debacie Poranka Sebastian Gajewski z Centrum im. I. Daszyńskiego, odnosząc się do projektu ustawy zakładającej m.in. zniesienie finansowania religii z budżetu państwa. W Polskim Radiu 24 sprawę komentowali również Dariusz Grzędziński z "Faktu" i Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Barbara Nowacka koalicja obywatelska religia polityka POLSKA