Polskie Radio
Section05
Krynica

Premier Beata Szydło Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego

- Tylko, kiedy gramy w drużynie, jesteśmy w stanie osiągnąć wielkie rzeczy - mówiła premier Beata Szydło po odebraniu nagrody Człowiek Roku 2016 Forum Ekonomicznego w Krynicy. - Myślę, że te kilka dni, które tutaj spędzamy raz w roku, to jest taki czas, w którym rodzą się nowe wspaniałe projekty na przyszłość i oby tak było jak najdłużej - podkreśliła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Szydło premier Krynica Forum Ekonomiczne w Krynicy

"Jesteśmy w absolutnej czołówce w UE w kwestii gospodarki"

- Poniedziałkowa decyzja agencji Moody's o podniesieniu prognozy wzrostu PKB Polski w 2017 r. świadczy o bardzo dobrej polityce gospodarczej rządu - mówił Andrzej Duda. Rozpoczęło się XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy. Tegoroczna edycja nosi tytuł "Projekt Europa - jaki przepis na następne dekady". W panelu otwierającym Forum uczestniczy prezydent Polski. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Forum Ekonomiczne w Krynicy Krynica POLSKA

Nagroda Forum w Krynicy dla premier. "Jest twarzą zmian"

Premier Beata Szydło laureatką Nagrody Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy. Po południu w Krynicy rozpoczęło się XXVII Forum Ekonomiczne. W tegorocznym spotkaniu weźmie udział blisko 4 tysiące gości z kraju i z zagranicy - polityków, ekonomistów, prezesów największych firm oraz dziennikarzy. O nagrodzie Człowieka Roku dla Beaty Szydło i Forum Ekonomicznym w Krynicy mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Tomasz Wróblewski.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Krynica Forum Ekonomiczne w Krynicy Tomasz Wróblewski Mateusz Morawiecki

"Polityka protekcjonizmu UE chroni jej gospodarkę"

- W wyniku globalizacji powstawała wąska grupa, która stała się jeszcze bogatsza, i całe rzesze, które biedniały - mówił na antenie radiowej Jedynki senator PiS Jan Maria Jackowski. - Nie znam żadnych zjawisk ani procesów, które by można było jednoznacznie ocenić wyłącznie jako pozytywne albo negatywne - powiedział europoseł PO Adam Szejnfeld.
Zobacz więcej na temat:  Adam Szejnfeld Amber Gold Jan Maria Jackowski Krynica Marek Mądrzejewski Tydzień Kontra Tydzień Unia Europejska

Nowe oblicze polskich spółek na Forum w Krynicy

Na najbliższe dni Krynica-Zdrój, za sprawą trwającego tam XXVI Forum Ekonomicznego, stała się stolicą polskiego i europejskiego biznesu. Jak podkreśla minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz, celem resortu, jak i prezentowanych podczas forum spółek, jest pokazanie zupełnie nowego oblicza państwowych przedsiębiorstw.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Dawid Jackiewicz ekonomia forum GOSPODARKA Krynica XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy Wojciech Dąbrowski

Krynica miejscem faktycznego dialogu europejskiego

- Jak przyśpieszyć rozwój gospodarczy, sprawiedliwie redystrybuować pieniądze w UE, w jaki sposób wspólnie prowadzić politykę wobec naszych sąsiadów i wspierać imigrantów. Wokół tych tematów będzie się toczyć debata w Krynicy - mówi w magazynie "W samo południe" pomysłodawca forum Zygmunt Berdychowski.
Zobacz więcej na temat:  forum grupa wyszehradzka Krynica Maciej Zdziarski Unia Europejska XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy