Polskie Radio
Section05
Kuwejt

Napływ migrantów z nowego kierunku? Żaryn: operacja hybrydowa przeciw Polsce trwa

Z zapowiadanego za kilka dni otwarcia nowych lotów z Kuwejtu do Moskwy może wynikać napływ kolejnych migrantów na granicę białorusko-polską - ocenił Stanisław Żaryn. Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP podkreślił, że trwa operacja hybrydowa wymierzona w Polskę.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn Rosja Kuwejt POLSKA Europa Bliski Wschód POLSKA kryzys na granicy

Polska stawia na współpracę gospodarczą z państwami arabskimi. Wiele branż skorzysta na wymianie handlowej

Minister Rozwoju i Technologii Piotr Nowak spotkał się dzisiaj z ambasadorem Kuwejtu Khalidem Yateem Al-Fadhli oraz ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich Eman Ahmed Al-Salami. Rozmowy dotyczyły możliwości zintensyfikowania współpracy gospodarczej i miały miejsce w przededniu zbliżającego się Polsko-Arabskiego Forum Gospodarczego, które odbędzie się 6 grudnia 2022 r. w Dubaju. Będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych organizowanych przez Polskę podczas Wystawy EXPO.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pieniądze POLSKA Dubaj Kuwejt

Operacja Singe: polski wywiad, Rafael, Bliski Wschód i generał Anders

Sensacyjna powieść "Operacja Singe", która niedawno trafiła do księgarni, była pretekstem do rozmowy o działaniach polskich tajnych służb na Bliskim Wschodzie, teraz i w przeszłości. Owa przeszłość to rok 2003 i następne, ale także okres tuż przed II wojną światową oraz czas, kiedy przebywała tam armia generała Władysława Andersa. A w tle pojawia się również temat nielegalnego handlu dziełami sztuki skradzionymi przez Niemców podczas wojny – operacje wyśledzone w XXI w. przez polski wywiad cywilny w Iraku.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA dzieła sztuki literatura szpieg Rafael Santi społeczeństwo Kuwejt Bliski Wschód II wojna światowa Władysław Anders Michał Żakowski Trójka

Rzecznik: ws. lotu do Kuwejtu zdecydowało bezpieczeństwo

Rzecznik Andrzeja Dudy minister Krzysztof Łapiński zapytany przez portal wPolityce.pl. o artykuł w "Fakcie" dot. wylotu personelu zabezpieczającego wizytę prezydenta w Kuwejcie stwierdził, że najważniejsze są względy bezpieczeństwa prezydenta i jego otoczenia. Nie chciał on jednak odnieść się do medialnych doniesień w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kuwejt Bartosz Kownacki Krzysztof Łapiński Andrzej Duda BOR