Polskie Radio
Section05
Małgorzata Głogowska

Jakby tylko wyszli na spacer... ."Lato z Radiem" w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów

Wspólnie z Małgorzatą Głogowską odwiedziliśmy Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. To posiadłość podarowana żonie Iwaszkiewicza przez jej ojca Stanisława Wilhelma Lilpopa, gdzie w 1928 roku stanął dom, który wkrótce stał się ważnym ośrodkiem życia kulturalnego. 
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem 2020 turystyka podróże Jarosław Iwaszkiewicz Małgorzata Głogowska

"Lato z Radiem". Bierzemy pod lupę znaczki pocztowe

- Znaczek pocztowy pełni niezwykle ważną funkcję. Jest nie tylko pięknym przedmiotem, obiektem kolekcjonerstwa przez filatelistów, dowodem na uiszczenie opłaty za usługi pocztowe, ale także pełni ważną funkcję w promowaniu polskiego dziedzictwa narodowego, naszej kultury. Jest naszym małym ambasadorem, który dociera do najdalszych zakątków świata - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Agnieszka Trząskowska, ekspert ds. filatelistyki zagranicznej w Poczcie Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej Małgorzata Głogowska Poczta Polska hobby Lato z Radiem 2020

Zagraniczny urlop. Które granice są otwarte dla Polaków?

Ta informacja z pewnością ucieszy osoby, które w te wakacje planują zagraniczne urlopy. Kolejne państwa znoszą kontrole na granicach i otwierają się na turystów. Wybierając się w podróż, warto jednak sprawdzić, jakie obostrzenia nadal obowiązują w konkretnych krajach Unii Europejskiej. Inaczej możemy utknąć na niektórych granicach.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka Małgorzata Głogowska podróże turystyka

Jak koronawirus zmieni świat i nasze życie?

Pandemia koronawirusa wpłynęła na nasze życie i to bardzo. Coraz częściej zadajemy sobie pytania, czy jeszcze wrócimy do funkcjonowania sprzed epidemii, a jeśli nie, to do jakich zmian dojdzie na świecie? - Praca zdalna będzie na pewno popularniejsza. Przekonaliśmy się wszyscy, że jest możliwa w pewnych dziedzinach - mówi Monika Redzisz.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska Małgorzata Głogowska koronawirus Koronawirus w Polsce

Koronawirus. Pomoc bezdomnym w czasach pandemii

Pandemia koronawirusa jest dla nas wszystkich dużym wyzwaniem. Są tacy, którzy bez pomocy innych znaleźliby się w niezwykle trudnej i niebezpiecznej sytuacji. Byli bez własnego dachu nad głową i środków ochrony osobistej. Caritas Polska od lat wspiera osoby będące w kryzysie bezdomności i także w tym trudnym momencie nie pozostawiła ich bez opieki.
Zobacz więcej na temat:  bezdomność straż miejska Caritas Polska Małgorzata Głogowska koronawirus Koronawirus w Polsce