X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Rada Europy

"Mam nadzieję, że działania Rady Europy wpłyną na Rosję"

– Raport jest bardzo szczegółowy. Jednoznacznie stwierdza się w nim, że Rosja działała bezprawnie nie zwracając Polsce wraku tupolewa – powiedział w Rozmowie PR24 Antoni Macierewicz, szef podkomisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej, były minister obrony narodowej. Komisja prawna i praw człowieka Rady Europy poparła na poniedziałkowym posiedzeniu w Strasburgu projekt rezolucji w sprawie katastrofy smoleńskiej, w którym znalazło się żądanie zwrotu Polsce przez Rosję wraku samolotu Tu-154M.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rada Europy katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk Czerwiec 1976

Prezydent Duda podpisał nowelizację ustaw sądowych

Zmiany w przepisach dotyczących skargi nadzwyczajnej oraz mianowania asesorów w sądach powszechnych przewiduje nowelizacja ustaw o Sądzie Najwyższym i ustroju sądów, którą we wtorek podpisał prezydent Andrzej Duda. O reformie sądownictwa mówili w audycji Debata Dnia Karol Gac (portal Dorzeczy.pl) i Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Europejska Unia Europejska Rada Europy Senat krs Sąd Najwyższy

"Spór wokół sądownictwa wymaga wspólnej odpowiedzialności"

- Premier Mateusz Morawiecki będzie rozmawiał ws. artykułu 7 ze wszystkimi. Premier spotka się z premierem Węgier Wiktorem Orbanem 3 stycznia, natomiast z przewodniczącym KE Jean-Claude Junckerem spotka się 9 stycznia. Ten spór wokół reformy sądownictwa Polsce jest sporem wspólnym Warszawy i Brukseli, wymaga wspólnej odpowiedzialności – mówiła w audycji Północ-Południe rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Viktor Orban Rada Europy sankcje Unii Europejskiej Marek Suski rekonstrukcja rządu Amber Gold Małgorzata Wassermann

Ryszard Czarnecki o sytuacji w Hiszpanii: UE poprze Madryt

– Unia Europejska w tej sprawie jednoznacznie poprzez Królestwo Hiszpanii, bojąc się uruchomienia podobnych procesów w innych krajach – mówił w Rozmowie Polskiego Radia 24 Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Hiszpański Senat przyjął dokument zezwalający na zawieszenie autonomii Katalonii, a wcześniej parlament lokalny w Barcelonie zagłosował za niepodległością regionu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katalonia Hiszpania Madryt Ryszard Czarnecki Unia Europejska Rada Europy Donald Tusk Hanna Gronkiewicz-Waltz ŚWIAT