X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Rada Europy

Marek Suski: zdziwiła mnie decyzja o powrocie Rosji do RE

– Rosja nie pokazuje, że jest krajem, który się demokratyzuje. Jednak interesy z tym państwem robią Niemcy – powiedział Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. – Ze smutkiem i zdziwieniem przyjąłem decyzję o powrocie Rosji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy – dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Westerplatte Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk wybory w Polsce kampania wyborcza Platforma Obywatelska Rada Europy Europa Europa Wschodnia

Dominik Tarczyński (PiS): pogłębiamy relacje z USA

- Wolność, suwerenność nie ma ceny. Jeżeli nie wyciągniemy wniosków z historii, a wybuchnie konflikt zbrojny (...), to będziemy mieć duży problem – powiedział w Polskim Radiu 24 Dominik Tarczyński. Polityk Prawa i Sprawiedliwości mówił m.in. o znaczeniu wizyty prezydenta RP Andrzeja Dudy w USA oraz o zakupie amerykańskich technologii wojskowych, w tym myśliwców F-35.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Smoleńsk Rada Europy Rosja USA NATO Donald Trump F-35

Jacek Saryusz-Wolski: sukces PiS na ustach wszystkich

- Najwyższe stanowiska w Unii Europejskiej powinny zająć osoby, które łączą, a nie dzielą. Ktoś, kto jest za Europą otwartą, zrównoważoną, a nie Europą dwóch prędkości - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Jacek Saryusz-Wolski. - Dla Polski ważna jest korekta kursu w UE. Koniec z besztaniem takich krajów jak Polska - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Unia Europejska POLSKA Rada Europy Parlament Europejski Angela Merkel

Ryszard Żółtaniecki: Jean-Claude Juncker reprezentuje linię umiarkowaną w UE

Jean-Claude Juncker wyklucza polexit po ponownej wygranej PiS. – Junker reprezentuje linię umiarkowaną w Unii Europejskiej. To to najbardziej doświadczony, aktywny polityk europejski - powiedział w Polskim Radiu 24 były dyplomata, dr Ryszard Żółtaniecki (Collegium Civitas).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Frans Timmermans Prawo i Sprawiedliwość Polityka zagraniczna Polski Jacek Czaputowicz Jean-Claude Juncker Rada Europy

Raport o protekcjonizmie gospodarczym w Unii Europejskiej

Pomimo że celem Unii Europejskiej jest budowa wspólnego rynku, państwa członkowskie cały czas stosują środki  protekcjonistyczne. Komisja Europejska zwalczająca niektóre aspekty protekcjonizmu wydaje się nierówno traktować niektóre państwa członkowskie. W audycji z cyklu "Kulisy Spraw" rozmawa z Piotrem Semeniukiem, autorem raportu dotyczącego protekcjonizmu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Komisja Europejska Europa Rada Europy

Wysłuchanie Polski na naradzie UE. Poznaliśmy szczegóły

Polska jest niezadowolona z braku reakcji Komisji Europejskiej na nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym i odmową wycofania skargi z unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Komisja odpowiada, że ustawa jeszcze nie jest podpisana przez prezydenta i domaga się kolejnych zmian w reformie sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Konrad Szymański Frans Timmermans Rada Europy Rada Europejska ŚWIAT