Polskie Radio
Section05
SokzBuraka

Zdjęcie z rzekomej zbiórki podpisów dla Trzaskowskiego to fake news. Manipulacja "SokuzBuraka"

Powiązany z Platformą Obywatelską i warszawskim ratuszem "SokzBuraka", którego twórca Martin Mycielski zbierał ostatnio w Brukseli podpisy pod listami poparcia dla Rafała Trzaskowskiego, udostępnił zdjęcie mające przedstawiać zwolenników kandydata PO na prezydenta. Internauci szybko wychwycili, że zdjęcie pochodzi z 2015 roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski SokzBuraka kampania prezydencka wybory prezydenckie 2020 Platforma Obywatelska

Twitterowe konto Małgorzaty Kidawy-Błońskiej przejął "SokzBuraka"? Wymowny wpis PSL

Po wpisie kandydującej na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej skierowanym do kontrkandydata Władysława Kosiniaka-Kamysza, PSL zasugerowało, że jej konto na Twitterze przejął twórca "SokuzBuraka". Kandydatka KO, pisząc o bojkocie wyborów, skrytykowała pomysł "zawieszania kampanii na billboardach".
Zobacz więcej na temat:  SokzBuraka Małgorzata Kidawa-Błońska Władysław Kosiniak-Kamysz kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020 POLSKA PSL polityka

PSL ma swój "SokzBuraka"? Dziennikarz TVP zawiadamia prokuraturę i CBA

Ogromne emocje wzbudza w sieci portal "Wieści24". Na Twitterze internauci wykazują jego związki z Polskim Stronnictwem Ludowym, a ku temu skłania się też Cezary Gmyz. "Wygląda na to, że pochwały Adama Struzika pod adresem wiesci24 nie są przypadkiem, a zielone towarzystwo ma swój Sok z Buraka" - pisze dziennikarz TVP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Cezary Gmyz Polskie Stronnictwo Ludowe Władysław Kosiniak-Kamysz Adam Struzik SokzBuraka

Twórca "SokuzBuraka" zatrudniony w sztabie Kidawy-Błońskiej. Wikło: ten profil to największy ściek w sieci

- "SokzBuraka" insynuował, że Małgorzata Wassermann dokonała aborcji. Teraz pyta o romanse Andrzeja Dudy. Posługuje się niesprawdzonymi informacjami, by do przeciwnika kandydatki PO coś się przylepiło. To ściek, który kiedyś był właściwy tylko dla jednej gazety w Polsce, dla tygodnia "NIE" Jerzego Urbana. - "SokzBuraka" jest godnym następcą tego, co robił Urban - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Wikło ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  SokzBuraka Małgorzata Kidawa-Błońska wybory prezydenckie 2020 kampania prezydencka internet

Twórca "SokuzBuraka" na liście płac warszawskiego ratusza. Wiceminister sprawiedliwości żąda kontroli

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta żąda od prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego informacji o warunkach współpracy stołecznego ratusza z założycielem portalu "SokzBuraka" Mariuszem Kozakiem-Zagozdą. Na briefingu prasowym Sebastian Kaleta zapowiedział przeprowadzenie kontroli poselskiej w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa Rafał Trzaskowski Sebastian Kaleta SokzBuraka

"Nikogo nie będę potępiać". Małgorzata Kidawa-Błońska o atakach na sztabowców Andrzeja Dudy i Krzysztofa Bosaka

Małgorzata Kidawa-Błońska na konferencji prasowej została zapytana o ostatnie fizyczne ataki na wolontariuszy, którzy zbierali podpisy pod listami Krzysztofa Bosaka i Andrzeja Dudy. Kandydatka KO na prezydenta stwierdziła, że "nie będzie ich potępiać". Odniosła się ona również do informacji, że w jej sztabie zatrudnione są osoby, które współtworzą hejterski "SokzBuraka".
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Kidawa-Błońska wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie kampania wyborcza POLSKA Platforma Obywatelska koalicja obywatelska SokzBuraka

Sebastian Kaleta w warszawskim ratuszu. Pytał o zarobki autora "SokuzBuraka"

- Udałem się do sekretariatu pana prezydenta Rafała Trzaskowskiego, by uzyskać informacje dotyczące tego, jak wynagradzany jest autor strony "SokzBuraka" przez m.st. Warszawa. Nie zostały mi dzisiaj przekazane, jednak uzyskałem zapewnienie, że w ciągu 14 dni te informacje zostaną mi udostępnione - powiedział poseł PiS, wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta SokzBuraka Warszawa Małgorzata Kidawa-Błońska

Zarządza "Sokiem z Buraka" i działa w Fundacji Otwarty Dialog. Znajdzie się w sztabie Kidawy-Błońskiej?

W mediach pojawiły się informacje, że Marcin Mycielski został szefem belgijskiego sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. To b. dziennikarz "Gazety Wyborczej", działacz KOD i współpracownik Fundacji Otwarty Dialog, który zarządza na Facebooku hejterskim "Sokiem z Buraka".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Kidawa-Błońska polityka wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Fundacja Otwarty Dialog SokzBuraka

Powiązany z "SokiemzBuraka" i Fundacją Otwarty Dialog. Teraz pomaga Kidawie-Błońskiej

Martin Mycielski, człowiek znany z prowadzenia hejterskiego "SokuzBuraka", przyznał w mediach społecznościowych, że zaangażowany jest w kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Współpracuje on też z kontrowersyjną Fundacją Otwarty Dialog, której szefowa - Ludmiła Kozłowska - została deportowana z Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Kidawa-Błońska polityka wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Fundacja Otwarty Dialog SokzBuraka