Polskie Radio
Section05
Sopot

Pomóż Pamiętać, imigranci z Aleppo i dekret Trumpa

Oddolna walka ze sformułowaniem "polski obóz śmierci" w ramach akcji Pomóż Pamiętać; decyzja sędziego federalnego o cofnięciu zakazów wizowych w USA; zamieszanie wokół przyjęcia do Sopotu dzieci z Aleppo – to główne tematy, które w Podsumowaniu Dania komentowali Aleksander Wierzejski (Telewizja Republika), prof. Zbigniew Lewicki (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego) i Aleksandra Rybińska (wPolityce.pl)
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Aleppo Sopot rząd Beaty Szydło Syria imigranci w Europie USA Donald Trump

Morderstwo w garderobie teatralnej. Premiera TZO

"Próba" Izabeli Żukowskiej to pierwsze w tym roku słuchowisko w trójkowym cyklu "Teatrzyk Zielone Oko", prezentowanym w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Akcja słuchowiska dzieje się w sopockim teatrze "Na plaży", gdzie w jednej z garderób teatralnych znaleziono zwłoki znanej i popularnej aktorki. Uruchomione zostaje śledztwo w tej sprawie. Reżyseria Janusza Kukuły. Początek godz. 21.05, Program III Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polecamy słuchowisko Scena Teatralna Trójki Janusz Kukuła Izabela Żukowska Sopot

Pomorze inwestuje fundusze UE w technologie przyszłości

Prawie 2 mld euro ma do wykorzystania Pomorze w latach 2014–2020. Województwo pomorskie określiło, podobnie jak wszystkie pozostałe, swoje cztery inteligentne specjalizacje. To technologie związane z gospodarką morską, portową, czyli coś wyjątkowego w skali kraju. Poza tym są jeszcze technologie informatyczne, ekoefektywne energetyczne i technologie medyczne.
Zobacz więcej na temat:  fundusze europejskie fundusze unijne Gdańsk Gdynia Karolina Mózgowiec OZE pomorskie przedsiębiorca Sopot Sylwia Zadrożna