Polskie Radio
Section05

Szymon Hołownia

Opozycja o zakupach dla wojska: chaos, megalomania, potrzebny audyt. Horała: to oni zwijali polską armię

- Ci ludzie już kiedyś zarządzali polską armią, zwijali ją - mówił w piątkowym programie #Jedziemy w TVP Info, Marcin Horała. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej w ten sposób odniósł się do słów m.in. europosła SLD Janusz Zemke, który ostatnie zakupy sprzętu w polskiej armii w związku z wojną na Ukrainie nazwał "megalomanią".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA armia Wojsko Polskie Mirosław Różański Janusz Zemke Bronisław Komorowski inwestycje Marcin Horała służby i bezpieczeństwo wojsko opozycja

Hołownia znów mówi o likwidacji kopalni Turów. "Trzeba zamknąć, tylko kiedy?"

Gdy w zeszłym roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów, Szymon Hołownia był jednym z pierwszych polityków, którzy wezwali rząd do wykonania postanowienia TSUE. Lider Polski 2050 teraz powtarza swoje stanowisko.
Zobacz więcej na temat:  kopalnia Turów Trybunał Sprawiedliwości UE POLSKA polityka węgiel

Dr Krzysztof Kawęcki: mamy do czynienia z dekompozycją opozycji

- Propozycja pilotażowego programu czterodniowego tygodnia pracy jest po prostu niewiarygodna, szczególnie po tym jak PO podwyższyła wiek emerytalny i głosowała za odrzuceniem wolnych niedziel w handlu. Ta propozycja to poczucie bezradności - tak o pomyśle Donalda Tuska mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr Krzysztof Kawęcki, politolog.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Donald Tusk Rafał Trzaskowski Polskie Stronnictwo Ludowe Polska 2050

Kobosko: kwestią, która nas powinna łączyć jest kwestia bezpieczeństwa Polski i bezpieczeństwa naszych granic

– Kwestią, która powinna nas łączyć, jest kwestia bezpieczeństwa Polski i bezpieczeństwa naszych granic, ponieważ wojna jest bardzo realna, bardzo brutalna i dzieje się dosłownie kilometry za naszą granicą – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Kobosko, wiceprzewodniczący stowarzyszenia Polska 2050.
Zobacz więcej na temat:  polityka opozycja POLSKA Sejm partie polityczne Polska 2050 Michał Kobosko

"Anty-PIS to trochę za mało". Sławomir Jastrzębowski o wspólnej liście wyborczej opozycji

- Myślę, że nie jest w interesie żadnej partii politycznej, poza PO, aby skupiać się przed wyborami wokół Platformy Obywatelskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski (Salon24). Gościem audycji był także Andrzej Rafał Potocki ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  PO Platforma Obywatelska Donald Tusk POLSKA polityka wybory w Polsce opozycja Rafał Trzaskowski PiS Polska 2050

Opozycja podzielona ws. startu w wyborach. Telus: kłócą się o listy, a programowo nie mają nic do zaproponowania

Wraca temat wspólnych list opozycji w wyborach parlamentarnych. Lider PO Donald Tusk chciałby, aby wszystkie formacje wystartowały pod jednym szyldem. Pomysł ten nie podoba się jednak pozostałym partiom opozycyjnym. - Kłócą się o listy, a programowo jak zwykle nie mają nic do zaproponowania Polakom - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł PiS Robert Telus. 
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Włodzimierz Czarzasty Władysław Kosiniak-Kamysz lewica PSL Platforma Obywatelska

Duża część seniorów to "elektorat ekipy rządzącej". Dr Onasz komentuje sondaż dot. emerytów

- Nie może to specjalnie dziwić, bo jeżeli zestawimy choćby kwestie finansowe z lat 2007-2015 z okresem od 2015 roku do dzisiaj, to wyraźnie widać, że kwestie dobrostanu emerytów są teraz powyżej sytuowane na drabinie preferencji - mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz (politolog, Uniwersytet Łódzki).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Magdalena Złotnicka Polska 2050 lewica sondaż Platforma Obywatelska

SONDAŻ Ranking zaufania do polityków. Liderem premier, Hołownia i Tusk notują spadki

Jak wynika z sondażu IBRiS dla Onetu, największym zaufaniem Polaków cieszy się premier Mateusz Morawiecki. Na drugim miejscu, z niewiele niższym wynikiem, uplasował się Rafał Trzaskowski, za nim - prezydent Andrzej Duda. Największe spadki w porównaniu z poprzednim rankingiem odnotowali Donald Tusk i Szymon Hołownia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż Mateusz Morawiecki Donald Tusk Rafał Trzaskowski Andrzej Duda