X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Teatr Wielki - Opera Narodowa

85. urodziny Krzysztofa Pendereckiego. Koncert w Teatrze Wielkim

- Krzysztof Penderecki niewątpliwie jest najwybitniejszym polskim kompozytorem - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Adam Rozlach z Radia Chopin. W piątek wieczorem o godzinie 20.00 rozpocznie się w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie koncert z okazji 85. urodzin mistrza. Będzie to również inauguracja pierwszego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej "Eufonie".  
Zobacz więcej na temat:  Adam Rozlach Teatr Wielki - Opera Narodowa MUZYKA muzyka klasyczna Krzysztof Penderecki

Kolejna odsłona "Radiowego Kuriera Fryderyka"

W sobotę 20 października miało miejsce drugie spotkanie edukacyjne dla dzieci, zorganizowane przez Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Teatr Wielki – Operę Narodową. Cykl ten promuje wśród najmłodszych wiedzę na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina z czasów jego wczesnej młodości, a także odsłania przed dziećmi tajemnice pracy dziennikarza radiowego.
Zobacz więcej na temat:  dzieci opera Teatr Wielki - Opera Narodowa KULTURA

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2018/19

Niech nie zwiedzie Was nazwa! Bóbr to nie tylko jeden z najbardziej pasjonujących gryzoni występujących w Europie, ale też świetna okazja do rozwoju nauczycieli, szkół, a przede wszystkim uczniów – szkół podstawowych i średnich – oraz do zdobycia cennej wiedzy, doświadczeń i umiejętności, które mogą być następnie wykorzystane jako narzędzie szybszej i skuteczniejszej nauki, ale też przy edukowaniu przyszłych specjalistów – informatyków, programistów i innych zawodów wykorzystujących nowoczesne oprogramowanie i technologię informacyjną i komunikacyjną.
Zobacz więcej na temat:  dzieci opera Teatr Wielki - Opera Narodowa

Kolejna odsłona "Radiowego Kuriera Fryderyka"

W sobotę 20 października odbędzie się drugie spotkanie edukacyjne dla dzieci, zorganizowane przez Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Teatr Wielki – Operę Narodową. Cykl ten ma wśród najmłodszych promować wiedzę na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina z czasów jego wczesnej młodości, a także odsłonić przed dziećmi tajemnice pracy dziennikarza radiowego.
Zobacz więcej na temat:  dzieci opera Teatr Wielki - Opera Narodowa KULTURA

"«Dama kameliowa» to coś więcej niż historyjka z XIX wieku"

- Myślę, że najważniejsze aspekty tej historii są uniwersalne, współczesne. Gdyby tak nie było, to nie zainteresowałbym się nią, ponieważ uważam, że balet, czy też szerzej – sztuka, musi mieć odniesienie do współczesności, by coś znaczyć - mówił w Dwójce John Neumeier, choreograf spektaklu baletowego "Dama kameliowa" w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  balet Teatr Wielki - Opera Narodowa Monika Zając KULTURA MUZYKA