Polskie Radio
Section05
Tomasz Jędruchów

Jak wygląda sytuacja w Kijowie? Tomasz Jędruchów mówi o "namiastce normalności"

- Około 80 proc. populacji Kijowa wróciło do miasta. Zaczęła działać - choć w ograniczonym zakresie - komunikacja miejska, wiele instytucji próbuje pracować. Tak, jak mówią Ukraińcy: trzeba żyć - stwierdził w Polskim Radiu 24 Tomasz Jędruchów, korespondent TVP w Kijowie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Rosja konflikty międzynarodowe wojna 2022 Europa Tomasz Jędruchów Kijów serwis wschodni

Sytuacja pandemiczna w Rosji. Tomasz Jędruchów: władze robią co mogą

- Wczoraj prezydent Putin ogłosił decyzję dotyczącą masowych szczepień z wykorzystaniem rosyjskiego preparatu. Rosja za bardzo uwierzyła w moc szczepionki, którą opracowała, a którą nie bardzo jak ma wyprodukować. Wszyscy tylko patrzą, jak ta sytuacja będzie się rozwijać - powiedział na antenie Polskiego Radia 24, Tomasz Jędruchów, korespondent TVP w Moskwie.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Rafał Dudkiewicz Tomasz Jędruchów koronawirus Rosja

"Protesty pod wodzą Nawalnego to zmiana jakościowa"

Według rosyjskich mediów niezależnych, poniedziałkowy protest antykorupcyjny były jednym z najliczniejszych w ostatnich latach. „Nowaja Gazieta” zwróciła uwagę, że demonstracje odbyły się nie tylko w Moskwie i Petersburgu, ale również w większości dużych miast Rosji. W Świecie w Południe komentarz dr Agnieszki Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Tomasza Jędruchowa, korespondenta TVP w Moskwie.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Moskwa Władimir Putin Aleksiej Nawalny protest Agnieszka Bryc Tomasz Jędruchów