Polskie Radio
Section05
Władysław Frasyniuk

Archiwalne materiały nt. zbrodni wojennych trafiły do Polski

Polska otrzymała materiały zgromadzone przy ONZ. „Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami uzyska dostęp do archiwalnych materiałów Komisji Narodów Zjednoczonych ds. Zbrodni Wojennych zawierających m.in. raport rządu emigracyjnego w Londynie nt. eksterminacji Polaków oraz Zagłady Żydów” - poinformowała wiceminister kultury Magdalena Gawin. O tym, czy dokumenty pomogą Polsce w prowadzeniu narracji historycznej, rozmawiali w Debacie Dnia Jakub Szczepański (Fakt) i Krzysztof Losz (Nasz Dziennik).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 IPN totalitaryzm polityka historyczna Izrael Władysław Frasyniuk

Policja u Frasyniuka. "Prawo ma być równe dla wszystkich"

– Wszyscy mamy prawo protestować, gdy nam się coś nie podoba. Nie możemy jednak swoim protestem przeszkadzać innym podczas paramodlitewnej uroczystości, jaką jest miesięcznica smoleńska. To jest krzywdzenie tych ludzi – komentował w Rozmowie PR24 Kornel Morawiecki, lider Wolnych i Solidarnych. Gościem Polskiego Radia 24 był również Kazimierz Kleina, senator Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Władysław Frasyniuk Solidarność Solidarność Walcząca Platforma Obywatelska POLSKA

Zatrzymanie Władysława Frasyniuka: Nie ma „świętych krów”

Władysław Frasyniuk usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności osobistej dwóch policjantów na służbie. Po tym, jak został doprowadzony i przesłuchany w prokuraturze w Oleśnicy, zwolniono go do domu. W Gorącym Temacie komentarz Pawła Lisickiego z „Do Rzeczy” i Ryszarda Majdzika, opozycjonisty z czasów PRL. Gościem Polskiego Radia 24 był także karnista prof. Piotr Kruszyński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Władysław Frasyniuk stan wojenny prokuratura Solidarność

Frasyniuk przesłuchany i zwolniony. Usłyszał zarzut

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński poinformował, że zatrzymany rano Władysław Frasyniuk został zwolniony. Odmówił składania zeznań. Wcześniej dwukrotnie nie stawił się w warszawskiej prokuraturze - 12 stycznia i 1 lutego. - Mamy do czynienia z państwem bezprawia - powiedział Frasyniuk, komentując swoje zatrzymanie przez policję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Władysław Frasyniuk policja