X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Władysław Frasyniuk

Frasyniuk do Kaczyńskiego: nie zamykajmy się na rozmowy

- Apeluję, by jednoczyły nas wartości, nie możemy kierować się strachem - mówił do zgromadzonych na manifestacji na Placu Zamkowym były opozycjonista z czasów PRL Władysław Frasyniuk. Wyraził gotowość do debaty z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim o tym, jaka ma być Polska. Wokół Kolumny Zygmunta na Placu Zamkowym rozpoczęła się kontramanifestacja do obchodów miesięcznicy smoleńskiej, zorganizowana przez stowarzyszenie Obywatele RP.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk Władysław Frasyniuk Lech Wałęsa Jarosław Kaczyński

87. miesięcznica. "Każda żałoba musi mieć zamknięcie"

Mszą w kościele seminaryjnym i złożeniem kwiatów pod Pałacem Prezydenckim rozpoczęły się warszawskie obchody 87. miesięcznicy smoleńskiej. Ich celem jest uczczenie pamięci 96 osób, które 10 kwietnia 2010 roku zginęły w katastrofie samolotu w drodze na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. O miesięcznicy w Debacie Dnia rozmawiali Robert Feluś (Fakt.pl) i Marcin Makowski (Do Rzeczy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk Lech Wałęsa Władysław Frasyniuk

Zofia Romaszewska: każdy musi mieć możliwość demonstrowania

 - W Polsce każdy ma prawo do pokojowych demonstracji, natomiast nikt nie ma prawa przeszkadzać innym w ich potrzebie demonstrowania — powiedziała w Polskim Radiu 24 Zofia Romaszewska. Działaczka opozycji demokratycznej w PRL napisała list do Amnesty International. Wyjaśnia w nim, że organizacja nie powinna być zaniepokojona przestrzeganiem swobody zgromadzeń w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Władysław Frasyniuk Lech Wałęsa Smoleńsk Zofia Romaszewska

87. miesięcznica smoleńska. Opozycja zapowiada protesty

- Opozycja przyjęła strategię opozycji totalnej - praktycznie na każde działanie szeroko pojętego obozu PiS jest kontrdziałanie opozycji – i w parlamencie, i poza parlamentem – powiedział w audycji Punkt Widzenia dr Andrzej Anusz z UKSW. Odniósł się w ten sposób do obchodów 87. miesięcznicy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa katastrofa smoleńska protest protesty w Warszawie Andrzej Anusz PiS Lech Wałęsa Władysław Frasyniuk

"Apel przeciw miesięcznicom to wyraz bezradność opozycji"

Lech Wałęsa i Władysław Frasyniuk opowiedzieli się we wspólnym oświadczeniu przeciwko miesięcznicom i zapowiedzieli, że podczas najbliższej miesięcznicy smoleńskiej staną naprzeciwko Jarosława Kaczyńskiego "w obronie naszych praw".  Zapowiedzi te komentował gość Gorącego Tematu Adrian Stankowski, dziennikarz Gazety Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Warszawa protest Lech Wałęsa Władysław Frasyniuk Adrian Stankowski PiS katastrofa w Smoleńsku

"Wiele osób, które służyło Polsce przeszło na ciemną stronę"

Podczas ostatnich obchodów miesięcznicy smoleńskiej, 11 czerwca, grupa osób, związana z ruchem Obywatele RP chciała zablokować trasę marszu pamięci ofiar katastrofy. Interweniowała policja, która z Krakowskiego Przedmieścia usunęła m.in. Władysława Frasyniuka, byłego działacza opozycyjnego. – Gdy Władek zaczął wzywać do obalenia siłą rządu, na który głosowałem, to była granica, przy której uznałem, że nie mogę milczeć dalej i jako jego były przyjaciel powinienem go napomnieć – mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski, działacz opozycji niepodległościowej.
Zobacz więcej na temat:  Adam Borowski Władysław Frasyniuk katastrofa w Smoleńsku rząd Beaty Szydło PRL

"Frasyniuk stał się symbolem bezradności opozycji"

– Na pewno istnieje grupa ludzi, dla których postać i nazwisko Władysława Frasyniuka wciąż są znaczące – powiedział Piotr Zaremba z tygodnika „wSieci”. Odniósł się w ten sposób do aktywności Władysława Frasyniuka, który w ostatnich tygodniach swoją zdecydowaną postawą wyraża sprzeciw wobec partii rządzącej. W audycji „Wróżenie z faktów” ostatnie wydarzenia polityczne komentował także Mariusz Gierej z portalu mpolska24.pl.
Zobacz więcej na temat:  polityka Władysław Frasyniuk PiS Mateusz Kijowski