Polskie Radio
Section05

Władysław Kosiniak-Kamysz

Szydło do Kosiniaka-Kamysza: pana koledzy wnieśli projekt ustawy, zakładający wywłaszczania ludzi pod farmy wiatrowe

"Pana koledzy z Trzeciej Drogi wnieśli do Sejmu projekt ustawy, zakładający wywłaszczania ludzi pod farmy wiatrowe. Mieszkańcy wsi będą za to z pewnością bardzo wdzięczni PSL" - napisała na platformie X europoseł PiS Beata Szydło, zwracając się do prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Trzecia Droga energetyka prawo POLSKA polityka

Kosiniak-Kamysz przyparty do muru przez dziennikarza. Na pytanie o CPK odparł: trzeba rozwijać porty regionalne

- Trzeba dalej rozwijać porty regionalne - powiedział w środę w RMF FM Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany o Centralny Port Komunikacyjny. Stanowisko lidera PSL spotkało się ze stanowczą reakcją prowadzącego wywiad Roberta Mazurka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PSL polityka centralny port komunikacyjny Robert Mazurek inwestycje infrastruktura lotnictwo kolej GOSPODARKA logistyka vat

Misja formowania rządu. Mastalerek: Kosiniak-Kamysz nie podjął rękawicy

- Jest tylko jeden człowiek, który nie podjął rękawicy - to jest szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Bardzo dobrze, że podjął ją premier Morawiecki - powiedział w Polsat News szef Gabinetu Prezydenta Marcin Mastalerek, odnosząc się do kwestii podjęcia przez Mateusza Morawieckiego misji sformowania rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Wojciech Kolarski Marcin Mastalerek rząd Mateusza Morawieckiego polityka PSL Andrzej Duda Rząd RP

Wybory samorządowe. Jacek Majchrowski nie będzie już kandydował na prezydenta Krakowa

Jacek Majchrowski nie będzie kandydować na kolejną kadencję w wyborach na prezydenta Krakowa - ogłosił na konferencji w Magistracie. Majchrowski był włodarzem miasta przez pięć kadencji. W drugiej turze wyborów w 2018 roku zwyciężył z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości Małgorzatą Wassermann, zdobywając niemal 62 procent głosów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory samorządowe Kraków Jacek Majchrowski Małgorzata Wassermann Łukasz Gibała

"Unieważnienie wyroku TK" w umowie koalicyjnej. Fala komentarzy. "W ten sposób daleko nie zajedziemy"

"To błąd", "z taką praworządnością daleko nie zajedziemy", "ustawą znieść wyrok!" - to tylko niektóre z licznych komentarzy, odnoszących się do zapisów umowy koalicyjnej Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy. Okazuje się bowiem, że jednym z zobowiązań jest "unieważnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka internet Donald Tusk Platforma Obywatelska koalicja obywatelska PSL Polska 2050 lewica Szymon Hołownia Włodzimierz Czarzasty Robert Biedroń

Koalicja PiS z PSL? Krasnodębski: Kosiniak-Kamysz ma wielką szansę, aby zostać premierem

- Rząd z premierem z PSL byłby wielką szansą dla samego PSL; dla szefa ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza być może byłaby to jedyna życiowa szansa, by zostać premierem polskiego rządu, być może nie na jedną kadencję - powiedział w poniedziałek europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zdzisław Krasnodębski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Zdzisław Krasnodębski PSL koalicja obywatelska Polska 2050 lewica Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Sejm rząd premier

PSL chce likwidacji 13. i 14. emerytury? Maląg: to rozwiązania zagwarantowane seniorom ustawowo

- 13. i 14. emerytura są na szczęście zagwarantowane dla emerytów ustawami. A emerytura bez podatku do kwoty 2,5 tys. zł już dziś jest - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, odnosząc się do propozycji lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia POLSKA Marlena Maląg emerytura polityka Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Świątek

Kołodziejczak pokrzyżuje plany PO? Chodzi o zakaz hodowli zwierząt na futra

Wiceprzewodniczący PO Borys Budka zapowiedział w środę, że jego partia będzie proponować partnerom z koalicji zakaz hodowli zwierząt na futra. Koliduje to jednak z dotychczasowymi deklaracjami PSL czy posła KO Michała Kołodziejczaka. Ten ostatni organizował protesty przeciwko regulacjom prawnym zapewniającym zwierzętom większą ochronę - wywieszano podczas nich transparenty, typu: "Piątka dla zwierząt to zdrada Polski".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zwierzęta hodowla zwierząt Platforma Obywatelska Borys Budka Michał Kołodziejczak koalicja obywatelska Donald Tusk PSL ochrona zwierząt

Dziennikarz TVN24 nie kryje rozczarowania Trzecią Drogą: nie po to stałem godzinę do mojej komisji...

"Nie po to stałem godzinę do mojej komisji, by trzy dni po wyborach pisać takiego posta. No, serio nie" - napisał w mediach społecznościowych Piotr Jacoń, dziennikarz TVN24, krytykując postawę liderów Trzeciej Drogi Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza, i jednocześnie domagając się od nowego rządu, który prawdopodobnie utworzy dotychczasowa opozycja, wprowadzenia lewicowych postulatów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka TVN dziennikarze media Sejm aborcja lewica PSL koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Donald Tusk Szymon Hołownia Polska 2050

Stanowcze słowa minister Maląg o opozycji: wprowadzą takie zmiany, by Polakom żyło się gorzej

- Ci, którzy będą tego najbardziej potrzebować, będą mogli liczyć na pomoc państwa. Chcemy doprowadzić do tego, by państwo inwestowało, a nie rozdawało pieniądze - powiedział w środę poseł z ramienia Polski 2050 Paweł Zalewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Zalewski Polska 2050 polityka Szymon Hołownia PSL senior emerytura 800+ Sejm wybory w Polsce wybory 2023 Marlena Maląg społeczeństwo

Europoseł Czarnecki: PiS będzie rozmawiał z PSL, więc Tusk będzie musiał więcej "zapłacić" ludowcom

- PiS będzie rozmawiał z PSL, więc Tusk będzie musiał więcej "zapłacić" ludowcom, np. gwarancją, że ich wspólnym kandydatem na prezydenta zostanie Władysław Kosiniak-Kamysz - powiedział w Parlamencie Europejskim w Strasburgu eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm wybory w Polsce Ryszard Czarnecki Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska PSL Platforma Obywatelska Donald Tusk Rafał Trzaskowski

PO i PSL już wycofują się ze swoich obietnic. Mentzen: jeszcze nie raz będziemy przez nich oszukani

Jeden z liderów Konfederacji Sławomir Mentznen zwrócił uwagę, że liderzy opozycji Donald Tusk i Władysław Kosiniak-Kamysz jeszcze nie zaczęli nawet tworzyć rządu, a już wycofują się ze swoich przedwyborczych obietnic. - Młodsi wyborcy nie pamiętają rządów tego duetu, więc mogą być zaskoczeni. Ale będziecie musieli się do tego przyzwyczaić, że będziecie jeszcze nie raz przez nich oszukani - uważa lider Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Konfederacja