Polskie Radio
Section05
Abrams

Маріуш Блащак: протягом двох років сухопутні сили Польщі будуть найсильнішими в Європі у межах НАТО

Міністр національної оборони Польщі заявив, що польська армія повинна досягти чисельності 300 тисяч солдатів. Водночас він сповістив, що американські танки Abrams, які надійдуть на оснащення Війська Польського, будуть захищати так звану Брестську браму
Zobacz więcej na temat:  Польща військо польське польські солдати танки Abrams НАТО

PR24 Polska mogła wejść do programu F-35 już w 2011 r. Wiceszef MON: ówcześnie rządzący nie skorzystali z tego

- Już w 2011 r. mieliśmy możliwość wejścia do programu F-35. Jednak ówcześnie rządzący nie skorzystali z tego. To nie powinno było się zdarzyć. Dziś bylibyśmy w zupełnie innej sytuacji - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Polskie Radio 24 USA samoloty wojsko służby i bezpieczeństwo Abrams

Premier Morawiecki w USA: porażka Ukrainy może być początkiem końca "złotego wieku" dla Zachodu

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Ukraina musi wygrać wojnę z Rosją, bo w przeciwnym razie szansa na stabilny pokój zostanie utracona na dekady. W wystąpieniu w Atlantic Council w Stanach Zjednoczonych szef polskiego rządu podkreślił, że upadek Ukrainy może oznaczać koniec "złotego wieku" dla Zachodu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Mateusz Morawiecki bezpieczeństwo Abrams wojna na Ukrainie

Pociski z zubożonego uranu i serwis abramsów. Rząd zabiega o transfer technologii zbrojeniowych

Rząd chce, by w Polsce znajdowały się zakłady produkcji rdzeni amunicji z zubożonego uranu do abramsów  - oświadczył w środę wieczorem w Anniston w USA premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu dodał, że rozmawiał też w USA na temat "posadowienia w Polsce zakładów, które będą utrzymywały i naprawiały czołgi Abrams w Europie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Abrams Wojsko Polskie Polska Grupa Zbrojeniowa infografika premier Mateusz Morawiecki armia służby i bezpieczeństwo