Polskie Radio
Section05
Paweł Bejda

Ważna inwestycja Wojska Polskiego. Departament Stanu USA wydał zgodę

- Dobre wieści zza oceanu. Departament Stanu USA zezwolił na sprzedaż Polsce 4 aerostatów rozpoznawczych. Wkrótce zakończenie negocjacji i podpisanie umowy. Po dostawie nowych systemów do Wojska Polskiego monitorowanie nieba wejdzie na zupełnie nowy poziom - poinformował Paweł Bejda, sekretarz stanu w MON.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Bejda Ministerstwo Obrony Narodowej MON Wojsko Polskie Departament Stanu USA USA Stany Zjednoczone Ameryka ŚWIAT

Wyższe pensje także dla żołnierzy i pracowników wojska. Jednoznaczna deklaracja wiceszefa MON

Wiceminister obrony narodowej Paweł Bejda zapowiedział w Sejmie, że obiecane przez rząd podwyżki wynagrodzeń obejmą również żołnierzy i pracowników wojska. Chodzi 30-procentowy wzrost płac dla nauczycieli oraz 20-procentowe podwyżki dla sfery budżetowej. Wzrost płac pochłonie ponad 4 mld złotych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wojsko Wojsko Polskie Paweł Bejda Ministerstwo Obrony Narodowej

"15 procent to absolutnie realny wynik". Poseł PSL o sondażach Trzeciej Drogi

- Wybory odbędą się 15 października, te sondaże robione są zaś w czasie wakacji. Wydaje mi się, że są przekłamane - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL Paweł Bejda, komentując prognozy wyniku wyborczego swojej partii. - 15 procent to absolutnie realny wynik, 15 października tak będzie - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PSL wybory w Polsce sondaże Paweł Bejda Grzegorz Jankowski

"Rząd PO-PSL patrzył na sprawy obronności z perspektywy czekoladowego orła". Kukiz punktuje opozycję

W niedzielę w programie telewizyjnym Paweł Kukiz podzielił się z widzami swoimi opiniami na temat różnic pomiędzy rządami PO-PSL a PiS w sprawach dotyczących bezpieczeństwa i obronności. - Poprzednia władza podchodziła do obronności z perspektywy orła z czekolady, natomiast obecna władza z perspektywy prawdziwego, konserwatywnego patriotyzmu - powiedział lider Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Kukiz Kukiz'15 Paweł Bejda Polskie Stronnictwo Ludowe Wojska Obrony Terytorialnej Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo opozycja

Tusk zapowiedział kolejny marsz. Poseł PSL: liderowi PO chodzi o zorganizowanie wiecu wyborczego

- Donaldowi Tuskowi chodzi o wiec wyborczy. To będzie coś, co Platforma Obywatelska zorganizuje przed wyborami - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL Paweł Bejda, odnosząc się do zapowiedzianego przez lidera PO na 1 października "Marszu miliona serc".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Zieliński Paweł Bejda PSL PSL-Koalicja Polska kampania wyborcza wybory parlamentarne Donald Tusk PO polityka

Pakt migracyjny. "Instytucje UE dokonują przejmowania kompetencji państw członkowskich"

- Pakt migracyjny jest klasycznym przykładem tego, że instytucje Unii Europejskiej dokonują przejmowania kompetencji przypisanych dla państw członkowskich - ocenił na antenie Programu 3 Polskiego Radia Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta. Gośćmi audycji byli także: Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości, Paweł Bejda z Koalicji Polskiej, Piotr Cieplucha z Suwerennej Polski, Andrzej Halicki z Koalicji Obywatelskiej oraz Adrian Zandberg z partii Razem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Bejda Andrzej Halicki Marcin Horała Paweł Sałek Adrian Zandberg polityka Unia Europejska

Bejda: nie będzie jednej listy z Koalicją Obywatelską

- Od początku mówimy, że nie będzie jednej listy z Koalicją Obywatelską. Powód jest prosty. Taka polaryzacja - gdyby była jedna lista po stronie opozycyjnej i jedna po stronie Zjednoczonej Prawicy - budowałaby Konfederację, a nam na tym nie zależy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL-Koalicji Polskiej Paweł Bejda.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Bejda PSL Polska 2050 Władysław Kosiniak-Kamysz Szymon Hołownia Donald Tusk PO Platforma Obywatelska opozycja polityka wybory parlamentarne POLSKA Grzegorz Jankowski PSL-Koalicja Polska

Spór o produkcję rolną w UE. Paweł Bejda: PSL zawsze broniło polskiej wsi, jest w tym autentyczne

- Ci wszyscy, którzy budzą się teraz i przypominają sobie przed wyborami, że jest polska wieś, nie są autentyczni. (…) Jeżeli nie będziemy bronili polskiego rolnictwa, również na arenie UE, to nie będziemy mieli polskiego schabowego - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Bejda, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA opozycja polityka Paweł Bejda rolnictwo Unia Europejska

Czy w koalicji PSL-Polska 2050 jest zgoda ws. polityki klimatycznej? Poseł ludowców uchylił się od odpowiedzi

Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 Szymona Hołowni wspólnie wystartują w wyborach parlamentarnych. W programie "Woronicza 17" w TVP Info poseł PSL Paweł Bejda został zapytany, czy on i szef jego partii Władysław Kosiniak-Kamysz popierają politykę klimatyczną koalicjanta. Uchylił się jednak od udzielenia odpowiedzi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PSL Polska 2050 Szymon Hołownia Władysław Kosiniak-Kamysz Paweł Bejda Fit for 55 klimat ekologia polityka

Paweł Bejda o reparacjach wojennych

- PSL było, jest i będzie za tym, żeby Polska dostała w pełni zadośćuczynienie czy reparacje, jakkolwiek byśmy tego nie nazywali. Żebyśmy otrzymali zadośćuczynienie nie tylko dla ludzi, którzy byli pokrzywdzeni, ale generalnie dla państwa polskiego za straty wojenne, które Polska poniosła podczas II wojny światowej - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Paweł Bejda, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Samuel Pereira PSL reparacje wojenne Paweł Bejda