Polskie Radio
Section05
Anna Streżyńska

Rekonstrukcja rządu. "Nie będzie wielkich zaskoczeń"

We wtorek, w południe, ma dojść do zaprzysiężenia nowych ministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. W Debacie Dnia o tym, kto może pożegnać się z dotychczasowym stanowiskiem, mówili Piotr Nisztor z Gazety Polskiej Codziennie i Tomasz Żółciak z Dziennika Gazety Prawnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki Andrzej Duda Witold Waszczykowski Anna Streżyńska Konstanty Radziwiłł Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ministerstwo Cyfryzacji Ministerstwo Zdrowia Piotr Nisztor Krzysztof Szczerski

Jakie rozmiary będzie miała rekonstrukcja rządu? Komentarze

– Anna Streżyńska, mimo że jest jednym z lepszych ministrów, padnie prawdopodobnie ofiarą rekonstrukcji, bo nie pasuje do żadnej układanki – powiedział Rafał Ziemkiewicz z tygodnika „Do Rzeczy”. Odniósł się w ten sposób do zapowiedzianych na najbliższe dni zmian w składzie Rady Ministrów. W audycji „Wróżenie z Faktów" swoimi przewidywaniami, odnośnie ewentualnych roszad, podzielił się także Roman Imielski z „Gazety Wyborczej”.
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu Anna Streżyńska Jan Szyszko Antoni Macierewicz Andrzej Duda Łukasz Warzecha Rafał Ziemkiewicz Roman Imielski Jarosław Kaczyński ministerstwo środowiska Prawo i Sprawiedliwość

Krzysztof Szubert: cyfryzacja jest wszędzie

- Strategia jednolitego rynku cyfrowego dotyczy ośmiu ministerstw. Dlatego udało się nam przekonać jakiś czas temu premier Beatę Szydło do tego, że musi być osoba, która spina przepływ informacji między nimi – powiedział w "Sygnałach dnia" sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, pełnomocnik rządu ds. jednolitego rynku cyfrowego Krzysztof Szubert.
Zobacz więcej na temat:  cyfryzacja POLSKA Beata Szydło Unia Europejska Anna Streżyńska Ministerstwo Cyfryzacji Piotr Gociek

"Nie było rozmowy z premier Beatą Szydło o mojej dymisji"

- Oczywiście media są od spekulowania. Myślę, że w tej chwili nie ma sensu się tym przejmować i zastanawiać na ile to prawda, dopóki nie odbywają się wiarygodne rozmowy z osobami, które podejmują w tej sprawie decyzje, przede wszystkim z panią premier. Mamy dużo pracy, więc na tym się skupiamy - mówiła o pogłoskach o swojej dymisji minister cyfryzacji Anna Streżyńska. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Anna Streżyńska cyfryzacja Piotr Gociek rząd

1500 szkół z internetem 100 Mega na 100-lecie niepodległości

- Pierwsze półtora tysiąca szkół będzie w 2018 r. podłączonych do szerokopasmowego internetu w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej - poinformowała w poniedziałek w Pogorzałkach w województwie Podlaskim minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Dodała, że prace nad tą ustawą są obecnie w fazie drugiego czytania, które być może jeszcze w tym tygodniu odbędzie się w Sejmie.
Zobacz więcej na temat:  cyfryzacja edukacja Anna Streżyńska szkoła POLSKA

Anna Streżyńska: każdy jest przedmiotem ataku

Cyfrowe państwo musi być bezpieczne – podkreśliła minister cyfryzacji Anna Streżyńska podczas III Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC w Krakowie. W rozmowie z portalem polskieradio.pl minister zwróciła uwagę na mnogość zagrożeń i podkreśliła, że każdy z nas może stać się przedmiote, ale i źródłem ataku. Podała też uniwersalną i dość zaskakującą receptę, jak obronić się przed cyberzagrożeniami. 
Zobacz więcej na temat:  cyberbezpieczeństwo Anna Streżyńska

Anna Streżyńska: będą kolejne mobilne ułatwienia

Ministerstwo cyfryzacji pracuje nad kolejnymi projektami usług, które mogą ułatwić Polakom codzienne posługiwanie się dokumentami. - Chcemy wprowadzić "mDokumenty" służące naszemu obywatelowi tak, żeby miał wszystko w jednym miejscu, czyli w swoim telefonie - mówiła goszcząc w radiowej Jedynce Anna Streżyńska, szefowa resortu.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Anna Streżyńska Ministerstwo Cyfryzacji Wojciech Dąbrowski cyfryzacja POLSKA

Rozwój sieci 5G: przed nami technologiczna rewolucja

Polska ma nie tylko uczestniczyć w rewolucji cyfrowej, ale także ją współtworzyć. Ma być jednym z pierwszych państw Unii Europejskiej, które będą wdrażać sieć 5G. W tym celu zostało podpisane porozumienie, które ma być otwartym forum współpracy między administracją rządową, operatorami telekomunikacyjnymi, izbami gospodarczymi, instytucjami badawczo-rozwojowymi i polskimi start-upami. 
Zobacz więcej na temat:  internet 5G Anna Streżyńska Ministerstwo Cyfryzacji Elżbieta Szczerbak GOSPODARKA