Polskie Radio
Section05
bezdomność

Życie jest piękne, tylko człowiek je na własne życzenie psuje – reportaż Moniki Chrobak

Reportaż "Zakręty w życiu" to opowieść o bezdomnej kobiecie, która mimo przeciwności losu, swoich życiowych błędów, nie poddaje się, tylko walczy o lepszą przyszłość. Pani Halina pięć lat mieszkała na ulicy, była uzależniona od alkoholu, pozwoliła sobie jednak pomóc i obecnie mieszka w nowosądeckim Domu Brata Alberta.
Zobacz więcej na temat:  Monika Chrobak reportaż społeczeństwo osoby w kryzysie Trójka pr poleca

Bezdomność niejedno ma imię. Kim są osoby w kryzysie?

Wzrasta liczba osób w kryzysie bezdomności, głównie wśród ludzi młodych oraz obcokrajowców. Każda z nich ma swoją historię, ma też swoje imię i konkretny bagaż doświadczeń. W "Klubie Trójki" Agnieszka Szydłowska i jej gościnie odpowiadały na pytanie, kim są ludzie doświadczający bezdomności?
Zobacz więcej na temat:  Trójka kryzys kryzys bezdomności Agnieszka Szydłowska Agnieszka Sikora Fundacja Po Drugie Agnieszka Jaskólska Fundacja Daj Herbatę

TYLKO U NAS Alkohol, bezdomność i ciąża. Byliśmy z kamerą na "Ulicznym Patrolu Medycznym"

Bezdomna pani Iwona mieszka z kilkoma osobami w koczowisku znajdującym się na działkach. Kobieta jest w 13 tygodniu ciąży, mimo to wciąż sięga po alkohol. - Jak mogę iść na detoks, skoro wszyscy tu piją - argumentuje, dyskutując ze strażnikami z "Ulicznego Patrolu Medycznego". Zapraszamy do obejrzenia czwartego odcinka cyklu pt. "Teraz tak wygląda mój dom".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż miejska ratownik medyczny choroba pomoc Paweł Kurek

TYLKO U NAS Oblicza bezdomności. "Mam AIDS, żyłem na ulicy i brałem heroinę. Teraz mam gdzie mieszkać, walczę"

- Jeszcze walczę ze sobą. Przychodzą takie dni, że chciałbym się naćpać, ale staram się o tym nie myśleć, zająć się czymś - mówi 40-letni Jacek Mielczarz, który przez dwa lata żył na ulicy. Teraz walczy o lepsze życie. Nasz reporter Paweł Kurek spotkał się z beneficjentami programu mieszkaniowego dla bezdomnych realizowanego między innymi przez Fundację Zamieszkani, która współpracuje w tym obszarze z Warszawskiem Centrum Integracji "Integracyjna Warszawa". Zapraszamy do obejrzenia drugiego odcinka cyklu pt. "Teraz tak wygląda mój dom".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reportaż społeczeństwo Paweł Kurek

TYLKO U NAS Oblicza bezdomności. "Mówią na nas menele, to krzywdzące" [WIDEO]

- Jedni nam pomagają, dadzą parę złotych, jedzenie ktoś przyniesie. Ale są tacy, co mówią: "Menele..." - zwierza się pan Wojciech, który od 3 lat mieszka w tunelu pod jedną z warszawskich ulic. Nasz reporter Paweł Kurek pojechał na patrol za strażą miejską, która wraz z Caritasem organizuje akcję "Trochę ciepła dla bezdomnego". Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka cyklu pt. "Teraz tak wygląda mój dom".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reportaż społeczeństwo Paweł Kurek

TYLKO U NAS "Teraz tak wygląda mój dom". Cykl reportaży i wywiadów o kryzysie bezdomności

Konflikty rodzinne, niespłacone kredyty, nałogi, depresja. Kryzys bezdomności może dotknąć każdego z nas. Niezależnie od wieku, płci czy statusu społecznego. Najlepiej rozumieją to bohaterowie cyklu reportaży i wywiadów pt. "Teraz tak wygląda mój dom", których autorem jest nasz reporter Paweł Kurek. Odcinkowa seria pozwala zrozumieć, czym jest ten wielki, społeczny problem, i opisuje narzędzia pomagające osobom, które straciły dach nad głową, odzyskać godność i bezpieczeństwo. Pierwszy odcinek już w najbliższy piątek (9.02).
Zobacz więcej na temat:  straż miejska Caritas Polska pomoc społeczna Polskie Radio 24 POLSKA Paweł Kurek