Polskie Radio
Section05
bezdomność

Jak pomoc potrzebującym stała się sensem życia? [POSŁUCHAJ]

Historia rodzinnego pogotowia opiekuńczego dla dzieci, które prowadzi w swoim domu pewne małżeństwo. – Duże zmiany w naszym życiu zaszły od tego momentu, kiedy zmieniły się wartości, nie finanse – mówi pan Zbyszek. – Zaczęły się liczyć relacje, dzieci, żona, a nie używki. Dzisiaj, zarabiając dziesięć razy mniej niż za granicą, mam więcej życia i nie przepuszczam go przez palce, tak jak wtedy – podkreśla. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż pr poleca pomoc przemoc bezdomność

Wsparcie dla osób bezdomnych. Resort rodziny przekaże w przyszłym roku ponad 5 mln zł

W 2023 roku na walkę z problemem bezdomności Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przekaże 5,5 mln zł. To m.in. profilaktyka, wsparcie osób zmagających się z kryzysem bezdomności, a także wspieranie innowacyjnych rozwiązań w obszarze ich aktywizacji społecznej i zawodowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg bezdomność społeczeństwo POLSKA

PR24 "Czekają na nasz uśmiech i empatię". O pomocy osobom w kryzysie bezdomności

Projekt Uliczny Patrol Medyczny skierowany jest do osób w kryzysie bezdomności, którzy sami nie są w stanie zapewnić sobie godziwych warunków życia. Jak wyglądać będzie ich Wigilia oraz Święta Bożego Narodzenia? Co daje im siłę? A także, jak na co dzień nieść pomoc najbardziej potrzebującym? W Polskim Radiu 24 opowiedział o tym zastępca dyrektora Caritas Polska ks. Tomasz Roda.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo pomoc bezdomność Boże Narodzenie

Erazm Humienny i jego historia. "Spłacam dług wdzięczności" [POSŁUCHAJ]

Czy przypadek rządzi naszym życiem? Erazm Humienny nie był "grzecznym chłopcem". Dzieciństwo miał niełatwe, w PRL-u zaangażował się w działalność opozycyjną, kolportując wydawnictwa drugiego obiegu, za co był wielokrotnie karany. Trafił także do więzienia. Po zmianach, jakie przyniósł upadek komunizmu, wielu jego znajomych weszło do polityki, on poświęcił się pomocy potrzebującym. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Magdalena Skajewska pomoc bezdomność

Minister Maląg: przyznaliśmy 4,9 mln zł na pomoc bezdomnym

- Wyłonione projekty są bardzo ciekawe i wierzę, że ich realizacja przyczyni się do poprawy bytu tych, których los doświadczył szczególnie - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, odnosząc się do konkursu "Pokonać bezdomność" - w ramach, którego przyznano 4,9 mln zł na pomoc bezdomnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg społeczeństwo Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej bezdomność

Jak zadbać o swoje zdrowie podczas upałów? Dr Łukasz Durajski wyjaśnia

W ostatnim czasie nad Polską rozlała się fala upałów. W tak gorącym czasie powinniśmy szczególnie zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Jak podkreślił w Polskim Radiu 24 rezydent pediatrii dr Łukasz Durajski, najważniejsze przy takich temperaturach jest odpowiednie nawadnianie organizmu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Sobolewski POLSKA upały fala upałów zdrowie słońce woda społeczeństwo bezdomność lato wakacje wakacje 2022

Droga od bezdomności ku pomaganiu innym. Filantrop XXI wieku

Co to znaczy być filantropem w XXI wieku, jak dzielić się dobrem, którego nie ma się zbyt wiele? Przemysław Przybecki, prezes Zarządu Fundacji św. Marka opowiedział na antenie Programu 1 dramatyczną historię swojego życia, drogę, która prowadziła od bezdomności do bezinteresownej pomocy innych ludziom. 
Zobacz więcej na temat:  Marek Kotański Monar społeczeństwo pomoc społeczna bezdomność senior Zbigniew Krajewski Małgorzata Raducha alkoholizm