Polskie Radio
Section05
bezdomność

Śląsk: 20-latek pobił bezdomnego. Mężczyzna walczy o życie

Lekarze w Czeladzi (Śląskie) walczą o życie 62-letniego bezdomnego, który został brutalnie pobity przez 20-latka. - Bezdomny mężczyzna zdołał uciec do pobliskiego parku. Niestety jego oprawca nie miał zamiaru odpuścić i udał się za nim - relacjonuje Rzecznik komendy policji w Będzinie komisarz Paweł Łotocki. Ukrywającego się 20-latka policjanci zatrzymali w niedzielne popołudnie. Grozi mu 10 lat więzienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie Śląsk bezdomność

Pomoc ubogim. Działalność domu bł. Aniceta

W sierpniu 2018 r. w Warszawie przy ul. Kapucyńskiej otwarty został dom błogosławionego Aniceta Jałmużnika Warszawy. Ze znajdującej się tutaj jadłodajni korzysta codziennie około 300 osób, otrzymując strawę nie tylko dla ciała, ale i duszy. Przyjazna atmosfera i oddanie wolontariuszy sprawia, że mogą poczuć się jak w domu. O działalności fundacji opowiadali w Polskim Radiu 24 brat Szymon Janowski z warszawskiego domu Kapucynów oraz Radosław Pazura, aktor, zaangażowany w działalność fundacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 dobroczynność bezdomność pomoc

2. Światowy Dzień Ubogich. W jaki sposób pomagać najbardziej potrzebującym?

W tym roku po raz drugi obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To święto ustanowione przez papieża Franciszka w 2016 roku. To właśnie Ojciec Święty od początku swojego pontyfikatu zachęcał do pomocy najbardziej potrzebującym. O tym, w jaki sposób wspierać potrzebujących rozmawialiśmy również w audycji "Gorący Temat". Gościem była Adrianna Porowska, dyrektor Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo pomoc bezdomność