Polskie Radio
Section05
dobra zmiana

Noworoczna "dobra zmiana". Tak ją wdrożysz [WIDEO]

"Będę biegał", "zmienię dietę i schudnę" czy "rzucę palenie" - to jedne z najczęściej deklarowanych przez Polaków noworocznych "dobrych zmian", które zamierzają wprowadzić w swoim życiu. Jednak, jak to z takimi postanowieniami bywa, najgorzej jest z realizacją tych zamierzeń. Co zrobić, aby nasz plan nie wypalił się równie szybko jak sylwestrowa petarda? Zapraszamy do obejrzenia reportażu.
Zobacz więcej na temat:  Nowy Rok sylwester psychologia motywacja TYLKO U NAS

Andruszkiewicz: Popieranie reform to postawa patriotyczna

– Gwarancją, że będę się dobrze czuł i działał dla Polski w Wolnych i Solidarnych jest legenda Kornela Morawieckiego oraz oficjalne wspieranie przez koło rządu przy wprowadzeniu zmian w państwie. Popieranie reform w Polsce to postawa patriotyczna – powiedział w Rozmowie PR24 o swoim przejściu do koła Wolnych i Solidarnych Adam Andruszkiewicz. Gościem programu był też europoseł Marek Jurek, lider Prawicy Rzeczpospolitej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Kornel Morawiecki Sejm parlament w Polsce

Wystąpienie liderów Zjednoczonej Prawicy. Komentarze

- Oświadczenie liderów Zjednoczonej Prawicy było obliczone na demonstrację pewnego rodzaju koalicyjności obozu dobrej zmiany i tego, że Zjednoczona Prawica ma ofertę dla różnych wyborców, także wyborców centrowych – powiedział w Polskim Radiu 24 politolog prof. Sławomir Sowiński z UKSW. Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina komentowali także Marcin Makowski z Do Rzeczy, Maciej Chudkiewicz z Tygodnika Solidarność, Dariusz Standerski z Fundacji Kaleckiego i publicysta Paweł Ozdoba.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica

Rok pracy rządu. "Największe zmiany w polityce społecznej"

Rząd Beaty Szydło podsumował w minionym tygodniu rok swojej pracy. Premier podkreślała, że program Prawa i Sprawiedliwości powstał na podstawie postulatów formułowanych przez wyborców, i tym samym jest odpowiedzią na potrzeby Polaków. Ostatnie 12 miesięcy oceniali w audycji Sobota Po Tygodniu Nikola Bochyńska (Gazeta Bankowa), Jakub Gontarek (FM Lewiatan), Paweł Krulikowski (analityk, politolog).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Beata Szydło rząd Beaty Szydło Prawo i Sprawiedliwość Błażej Prośniewski Ministerstwo Obrony Narodowej

Wiceprzewodnicząca Nowoczesnej krytycznie o rządzie

- Za trzy lata faktycznie będziemy mieć Polskę w ruinie, którą trzeba będzie odbudowywać nie tylko dlatego, że niewiele będzie się tu działo, bo nikt nie będzie tu inwestował, ale również jeśli chodzi o wizerunek międzynarodowy – powiedziała w programie 24 Pytania wiceprzewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Podsumowała w ten sposób roczne rządy PiS.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Lubnauer Nowoczesna PiS polityka POLSKA Polskie Radio 24 rząd Beaty Szydło