X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
finanse osobiste

Polska Bezgotówkowa. Obywatel ma mieć wybór, jak chce płacić

Będą darmowe terminale. Polacy na potęgę płacą bezgotówkowo, ale dotychczas zmorą były urzędy gmin, skarbówka, sądy i inne publiczne instytucje. Jeśli terminal był - to jeden na kilkadziesiąt kas. Teraz do urzędów ma trafić tyle urządzeń ile będzie potrzebnych - przez 3 lata bez żadnych kosztów. Pieniądze  wyłożą organizacje płatnicze, banki i agenci rozliczeniowi. Wnioski już zaczęły spływać.
Zobacz więcej na temat:  płatności bezgotówkowe finanse osobiste

Kłopotliwe opłaty za zaświadczenia. UOKiK sprawdza banki

UOKiK bierze pod lupę opłaty, jakie banki pobierają za zaświadczenia do kredytów we frankach szwajcarskich. Dokumenty z informacjami o wysokości zapłaconych odsetek, historii spłaty czy kwoty kapitału są potrzebne konsumentom przy sporach sądowych. Z sygnałów płynących do urzędu wynika, że wysokość opłaty była czasami zbliżona do miesięcznej raty - mówi prezes UOKiK Marek Niechciał.
Zobacz więcej na temat:  UOKiK finanse osobiste bank