Polskie Radio
Section05
Jaworzno

Prokuratura w Sosnowcu zbada sprawę wypadku w kopalni Sobieski. W Jaworznie ogłoszono żałobę po śmierci górników

Z uwagi na wagę i charakter sprawy to Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu poprowadzi śledztwo w sprawie wtorkowego wypadku w Zakładzie Górniczym Sobieski w Jaworznie, w wyniku którego zginęło czterech pracowników, a dwóch innych odniosło obrażenia. Informację o wszczęciu postępowania przekazał w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie Jaworzno górnictwo wypadek w kopalni górnicy

Tragedia w kopalni Sobieski. Prezydent i premier złożyli kondolencje rodzinom ofiar

"W tej trudnej chwili jestem myślami i modlitwą z rodzinami i bliskimi ofiar oraz z górniczą społecznością" - napisał prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do wypadku w kopalni Sobieski w Jaworznie, w którym zginęły cztery osoby, a dwie zostały ranne. Kondolencje rodzinom ofiar złożył także premier Mateusz Morawiecki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie Jaworzno górnictwo prezydent premier Andrzej Duda Mateusz Morawiecki wypadek w kopalni

Opozycja chce skontrolować Elektrownię Jaworzno. Prezes Taurona: wpisujecie się w jakąś rosyjską propagandę

- Pozwólcie nam pracować i dokończyć pracę tego bloku - zwrócił się do posłów PO, podczas zorganizowanej przez nich konferencji prasowej, prezes Taurona Paweł Szczeszek. Zapewnił, że blok ma zapewniony węgiel i nie uległ awarii, a zarzuty posłów Marka Sowy i Wojciecha Saługi nazwał kłamstwami. - Panowie wpisujecie się w jakąś rosyjską propagandę - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie Jaworzno Tauron opozycja Platforma Obywatelska

Blok elektrowni w Jaworznie działa bez zakłóceń. Tauron: doniesienia Rafako przytaczane przez Onet są nieprawdziwe

"Blok 910 w Jaworznie działa, prace w jednostce prowadzone są zgodnie z kontraktem. W naszej ocenie Rafako po raz kolejny stosuje szantaż biznesowy, a materiały - w tym zdjęcia - publikowane przez Rafako zostały zmanipulowane" - poinformował w specjalnym oświadczeniu Tauron Polska Energia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Tauron Jaworzno energetyka energia elektryczna węgiel bezpieczeństwo energetyczne społeczeństwo POLSKA

Tauron modernizuje Elektrownię Jaworzno. Blok węglowy będzie lepiej współpracował ze źródłami OZE

Dobiegła końca modernizacja 200 MW bloku energetycznego na węgiel w Elektrowni Jaworzno w ramach programu Bloki 200+. Jednostka zyskała m.in. większą elastyczność pracy dla lepszej współpracy z OZE. Jak podkreślił Tauron, blok nr 6 elektrowni Jaworzno III został dostosowany do reżimu pracy uwzględniającego zwiększoną zmienność obciążenia oraz dużą liczbę odstawień i uruchomień.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia elektryczna energia odnawialna OZE Tauron Polska Energia Jaworzno bezpieczeństwo energetyczne

"Kłamstwo wpisane w program". Związkowcy przerwali konferencję PO

- Macie kłamstwo wpisane w program -  krzyczeli związkowcy w trakcie konferencji polityków Platformy Obywatelskiej w Jaworznie. W czasie, gdy jeden z posłów próbował tłumaczyć, co jest przyczyną wysokich cen energii, protestujący związkowiec zarzucił mu szczucie ludzi między sobą i niesłuszne wskazywanie przyczyn drożyzny - o czym możemy przeczytać na stronach portalu tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PO energia PiS Jaworzno

Zamiana gruntów leśnych. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał specustawę o pozyskaniu gruntów leśnych pod inwestycje w Jaworznie i Stalowej Woli. Chodzi o umożliwienie budowy fabryki polskich samochodów elektrycznych w Jaworznie na poprzemysłowych gruntach znajdujących się w zarządzie Lasów Państwowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lasy Państwowe prezydent Andrzej Duda fabryka ustawa Stalowa Wola Jaworzno podkarpackie praca GOSPODARKA gospodarka polska inwestycje

Po pijaku i bez prawa jazdy – wypadek motocyklisty w Jaworznie

Funkcjonariusze KPP w Jaworznie zostali wezwani do wypadku z udziałem motocyklisty. Policjanci szybko ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania i jest pijany. Grozi mu więzienie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio wypadek regiony prawo służby i bezpieczeństwo policja policja polska Jaworzno dolnośląskie drogi bezpieczeństwo

Już w 2024 roku powstanie pierwszy polski samochód elektryczny

W pierwszej połowie 2021 roku w Jaworznie rozpocznie się budowa fabryki, w której produkowane będą polskie samochody elektryczne Izera. Wiadomo już, że pracę w nowym zakładzie znajdzie kilkanaście tysięcy osób. - Izera to będzie dobrej jakości samochód, który w niczym nie będzie odbiegał od samochodów konkurencji - mówi Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland.
Zobacz więcej na temat:  samochody elektryczne elektromobilność Karolina Rożej Jaworzno