Polskie Radio
Section05
Jerzy Zelnik

Narodowe Czytanie "Nad Niemnem". "Dyrektor Kukuła stworzył wspaniałą adaptację"

Narodowe Czytanie to okazja, by szkolne lektury odkryć na nowo. W ramach tegorocznej edycji w całym kraju będziemy czytać "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Główne uroczystości odbędą się w sobotę (9.09) w Ogrodzie Saskim w Warszawie, a na scenie pojawi się grono znanych i lubianych aktorów. - Dyrektor Janusz Kukuła stworzył wspaniałą adaptację - uważa Aleksandra Radwan. 
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Zelnik Eliza Orzeszkowa Narodowe Czytanie 2023 Agnieszka Kunikowska Janusz Kukuła

Festiwal "Dwa Teatry" 2022. Jerzy Zelnik: dla mnie aktorstwo to mobilizacja [ZOBACZ WIDEO]

Jednym z gości festiwalu "Dwa Teatry" w Zamościu jest wybitny aktor Jerzy Zelnik. Podczas spotkania z festiwalową publicznością w zamojskiej synagodze opowiadał o swoich teatralnych i filmowych działaniach. Wspominał też swoją pierwszą studencką miłość. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo tego spotkania.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry Dwa Teatry 2022 Jerzy Zelnik W POLSKIM RADIU Zamość

Festiwal "Dwa Teatry" 2022. Jerzy Zelnik o aktorskich anegdotach [ZOBACZ WIDEO]

Nieodłącznym elementem życia teatralnego są anegdoty o aktorach. Podczas festiwalu "Dwa Teatry" w Zamościu Jerzy Zelnik wspominał te, które opowiadał jego ojciec, reżyser radiowych spektakli. Podczas rozmowy z reporterką Polskiego Radia 24 przyznał jednak, że sam nie kolekcjonuje takich aktorskich historii. Jaką anegdotę opowiedział Jerzy Zelnik?
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry Dwa Teatry 2022 Jerzy Zelnik W POLSKIM RADIU

Festiwal Dwa Teatry. Spotkanie z Jerzym Zelnikiem [OGLĄDAJ WIDEO]

Jerzy Zelnik został uhonorowany Wielką Nagrodą Festiwalu "Dwa Teatry" za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej. Aktor odebrał nagrodę podczas uroczystego otwarcia Festiwalu "Dwa Teatry" 2021 w Zamościu. Jerzy Zelnik z Polskim Radiem związany jest od lat 50., w 1969 roku rozpoczął współpracę z Teatrem Telewizji.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry 2021 Dwa Teatry Zamość W POLSKIM RADIU Jerzy Zelnik

Ewa Wiśniewska o aktorstwie: niewątpliwie staje się pasją

- Jeżeli traktuje się ten zawód poważnie, to niewątpliwie staje się on pasją - powiedziała Ewa Wiśniewska. W jej opinii "zawód aktora to namiętność, której nie da wydrzeć się z serca". Aktorka została laureatką Wielkiej Nagrody  XX Festiwalu "Dwa Teatry". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zamość KULTURA Dwa Teatry Dwa Teatry 2021 aktorzy Ewa Wiśniewska Jerzy Zelnik TEATR Teatr Polskiego Radia Teatr Telewizji aktorstwo

Zelnik i Wiśniewska z Wielkimi Nagrodami Festiwalu "Dwa Teatry". Co powiedzieli laureaci?

Jerzy Zelnik i Ewa Wiśniewska zostali laureatami Wielkiej Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry" Zamość 2021 za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej. - Czuję się naprawdę dumna, że otrzymałam tę nagrodę - mówiła Ewa Wiśniewska. - Kocham ten zawód - dodał Jerzy Zelnik.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska Anna Stempniak Dwa Teatry Dwa Teatry 2021 TEATR KULTURA Ewa Wiśniewska Jerzy Zelnik

Jerzy Zelnik o swoich aktorskich przemianach

– Nigdy nie powinieneś zapomnieć o dziecku w sobie, o szeroko otwartych oczach dziecka: zachwycających się, ciekawych, zdumionych, żebyś takich uczuć, nie zaniedbał. Powinny Ci one towarzyszyć do końca twojego zawodowego i człowieczego życia – mówił Jerzy Zelnik, cytując słowa Jana Kreczmara. To one stały się jego mottem podczas kolejnych dziesięcioleci pracy aktorskiej.
Zobacz więcej na temat:  Redbad Klynstra Trójka Jerzy Zelnik KULTURA aktorstwo