Polskie Radio
Section05
koalicja obywatelska

"Będziemy atakowani, ale pozostaniemy twierdzą". Nawrocki odpiera zarzuty wobec IPN

- Z uwagą słuchamy tego, co mówią przedstawiciele PO, w pewnym momencie o likwidacji IPN mówił przecież sam Donald Tusk - powiedział prezes IPN Karol Nawrocki w rozmowie z tygodnikiem "Sieci", zapowiadając, że instytut będzie "twierdzą". – Jego zdaniem, zapowiadający likwidację IPN "powinni sobie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy więcej jest w nich Solidarności i przywiązania do tego, co IPN robi dla państwa polskiego, czy pragmatyki politycznej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IPN Karol Nawrocki koalicja obywatelska

Premier Morawiecki: Sejm nowej kadencji rozpoczął urzędowanie od propozycji komisji śledczych, to gigantyczny błąd

- Sejm nowej zaczął swoje urzędowanie nie od ustaw dot. wakacji kredytowych, mrożenia cen energii i przedłużenia zerowego VAT na żywność, tylko od propozycji komisji śledczych. Przejdzie to do historii jako gigantyczny błąd - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki Donald Tusk komisja śledcza Sejm Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Platforma Obywatelska

Premier Morawiecki: zamiast trzech najważniejszych ustaw oni proponują trzy komisje śledcze

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do zapowiedzi między innymi Koalicji Obywatelskiej o potrzebie powołania komisji śledczych. Jak mówił, nowa koalicja chce igrzysk, "bo wie, że z chlebem będzie ciężko". Podkreślał, że on nie zamierza koncentrować się na przeszłości, na rozliczaniu tego, co było, ale chce spojrzeć w przyszłość.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koalicja obywatelska komisja śledcza Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość

"To Tusk umieścił ich na listach". Europosłowie PiS ostro o głosowaniu ws. zmiany traktatów UE

- Można powiedzieć, że lider PO Donald Tusk przyłożył rękę do tego, że rezolucja Parlamentu Europejskiego ws. zmiany unijnych traktatów została przegłosowana - powiedziała europoseł PiS Beata Szydło, komentując poparcie rezolucji przez dziewięciu polityków z Polski. Intencje europosłów PO negatywnie ocenia Bogdan Rzońca, a Kosma Złotowski ostrzega, że zmiany mogą być zabójcze dla naszej niepodległości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska Parlament Europejski PiS koalicja obywatelska Europa

"Cała Polska ma listę tych ludzi". Polityk PO grozi zwolnieniami dziennikarzom TVP

- Funkcjonariusze, którzy dziś zasiadają w telewizji publicznej, nie będą tam więcej pracować - zapowiedział w Programie 3 Polskiego Radia sekretarz Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński. Jak dodał, konkretne rozwiązania są przygotowane, a zmiany zostaną przeprowadzone szybko i w granicach obowiązującego prawa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media media publiczne Marcin Kierwiński koalicja obywatelska polityka TVP Polskie Radio

Blisko 30 profili na Facebooku wspiera propagandowo PO. Skoordynowane działania przeciwko PiS

Co najmniej 29 profili na Facebooku, w tym "Sok z Buraka", wspierało Platformę Obywatelską w kampanii wyborczej, prowadząc skoordynowane działania propagandowe przeciwko Prawu i Sprawiedliwości - wynika z raportu Laboratorium Cyfrowych Badań Kryminalistycznych (DFRLab) przy Radzie Atlantyckiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kampania wyborcza cyfryzacja internet Platforma Obywatelska koalicja obywatelska opozycja SokzBuraka Facebook media społecznościowe dezinformacja propaganda mowa nienawiści

Napięcia w KRS. Groźby posłanki KO. Sędzia odpowiada: przez pół godziny czytała coś z kartki, a następnie poległa

Jak informuje portal wPolityce.pl, "członkowie Krajowej Rady Sądownictwa z nadania nowej większości sejmowej przegrywają głosowania, które miały na celu sparaliżowanie dzisiejszego posiedzenia Rady", stąd też "w akcie bezsilności kierują groźby wobec leganie wybranych sędziów KRS".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA krs opozycja Kamila Gasiuk-Pihowicz Tomasz Zimoch koalicja obywatelska Krajowa Rada Sądownictwa