Polskie Radio
Section05
kolej

Podróżowanie po całych Niemczech za 9 euro? Jest kilka "ale"

W Niemczech rozpoczął się wielki eksperyment transportowy, ekologiczny i społeczny. W ciągu najbliższych trzech miesięcy wszystkimi autobusami, tramwajami, metrem, pociągami podmiejskimi oraz regionalnymi można jeździć tylko za 9 euro miesięcznie. O założeniach projektu 9-Euro-Ticket, jego zaletach, a także o jego ograniczeniach i absurdach opowiedział Paweł Turski.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Paweł Turski Trójka kolej PKP transport Niemcy podróże transport publiczny

Wraca kultowy pociąg "Słoneczny". Podróż nad morze będzie jeszcze łatwiejsza. Zobacz rozkład jazdy i ceny biletów

Na tory po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19 wraca kultowy pociąg "Słoneczny". Znów w łatwy i przystępny sposób turyści z Warszawy i okolic będą mogli dojechać nad morze. To jednak nie wszystko. Koleje Mazowieckie wprowadzą do rozkładu jazdy również "Słoneczny Bis", który będzie kursował w weekendy i święta. Poniżej przedstawiamy dokładny przebieg trasy oraz ceny biletów i zniżki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pociągi kolej transport turystyka

INFRASTRUKTURA Dobre wiadomości dla mieszkańców Warszawy. Kolejarze wybudują tunel pod dworcem Warszawa Wschodnia

Jest porozumienie kolejarzy ze stołecznym samorządem w sprawie inwestycji na warszawskiej Pradze. Dzięki temu będzie możliwa budowa tunelu pod dworcem Warszawa Wschodnia. Przedstawiciele PKP PLK mówią, że poprawi on komunikację w stolicy i ograniczy zmiany w komunikacji kolejowej podczas planowanej przebudowy Warszawy Wschodniej. Inwestycja powstanie w ramach jednego z największych projektów kraju – modernizacji linii średnicowej.
Zobacz więcej na temat:  infrastruktura GOSPODARKA kolej Warszawa