Polskie Radio
Section05
kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa najbardziej punktualnym przewoźnikiem w 2021 r.

Warszawska Kolej Dojazdowa (WKD) była najbardziej punktualnym kolejowym przewoźnikiem w roku 2021 - wynika z raportu przygotowanego przez Urząd Transportu Kolejowego (UTK). Uzyskany przez nią wskaźnik punktualności to 99,46 proc.
Zobacz więcej na temat:  kolej infrastruktura GOSPODARKA POLSKA kierowca kierowcy Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ polskie radio kierowcy

Bezpieczeństwo na szlabanach - Kampania "Bezpieczny Przejazd"

Pośpiech, brawura i brak rozsądku to główni zabójcy na torach. Tarczą chroniącą przed nieszczęściem jest wiedza na temat przepisów oraz odpowiedzialność za siebie i innych - po raz kolejny przypomina nam o tym kampania społeczna "Bezpieczny Przejazd".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo motoryzacja kierowca kierowcy samochody samochód wypadek pociągi kolej bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowcow radio kierowcow Radio kierowców

Kolejarze mają nowe narzędzie do planowania inwestycji. Jak działa program?

Zarządca sieci kolejowej w Polsce, czyli spółka PKP PLK ma nowe narzędzie, które będzie pomagać w planowaniu inwestycji. Zintegrowany Model Ruchu, bo tak się ono nazywa pozwoli na sprawdzenie, czy budowa odcinka linii kolejowej na danym terenie się opłaca, czy pasażerowie skorzystają z nowych połączeń. Umowę w Tej sprawie spółka podpisała z Centrum Unijnych Projektów Transportowych.
Zobacz więcej na temat:  kolej infrastruktura GOSPODARKA kolejnictwo

Program Kolej Plus. Znamy inwestycyjne plany na Mazowszu

W województwie mazowieckim zakwalifikowano cztery inwestycje, dotyczące infrastruktury kolejowej w ramach Programu Kolej Plus. Celem programu jest budowa, odbudowa oraz rewitalizacja linii kolejowych. Oznacza to, że do 2028 r. obszar tak zwanego wykluczenia komunikacyjnego ma się znacząco zmniejszyć. Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł przedstawił właśnie szczegóły planowanych inwestycji.
Zobacz więcej na temat:  kolej GOSPODARKA inwestycje infrastruktura pociągi

CPK pracuje nad siecią kolejową i rozkładem jazdy. Znamy pierwsze szczegóły

10 linii kolejowych w fazie przygotowania dokumentacji, a za kilka tygodni pierwsze projekty. Spółka odpowiedzialna za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego przekazała najnowsze informacje dotyczące postępów prac w przygotowaniu do budowy sieci kolejowej CPK. Przedstawiciele spółki informują też o pierwszych przymiarkach do stworzenia rozkładu jazdy na nowej sieci kolejowej.
Zobacz więcej na temat:  centralny port komunikacyjny kolej POLSKA GOSPODARKA

Rozpoczęła się przebudowa stacji Olsztyn Główny. Szykują się duże zmiany w rozkładzie jazdy

PKP PLK przystąpiły do rozbiórki pierwszego peronu na stacji Olsztyn Główny. Roboty prowadzone są też na torach i sieci trakcyjnej. Inwestycja za ok. 400 mln zł ma zapewnić sprawne podróże w stolicy Warmii i Mazur. Docelowo, stacja będzie pozbawiona barier architektonicznych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKP Olsztyn kolej pociągi kolejnictwo infrastruktura transport publiczny