Polskie Radio
Section05
kolor

Festiwal Holi. Święto kolorów, muzyki i radości

- To wydarzenie wywodzi się z hinduizmu - to święto wiosny i radości. Polska edycja nie jest związana z religią, ale daje nam radość i łączy pokolenia - mówił w rozmowie z Kasią Dydo Jakub Bujnik czyli DJ Buyas, który razem z Festiwalem Kolorów zjeździ w tym roku Polskę od gór do morza. Skąd się bierze fenomen tego wydarzenia?
Zobacz więcej na temat:  Czwórka kolor STYL ŻYCIA Katarzyna Dydo muzyka elektroniczna młodzież miasto

Kolor roku hitem nie tylko w garderobie

Jak co roku Instytut Pantone wybrał kolor, który będzie wiodącą barwą w bieżącym roku. Nie ograniczamy się tutaj tylko do mody, odcień będzie królować w świecie designu, w architekturze oraz urbanistyce. Kolor ''Greenery'' może być inspiracją przy komponowaniu wiosennych strojów, ale też natchnieniem przy odświeżaniu domowych przestrzeni.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA moda i uroda moda kolor zielony kolor nadziei kolor trendy

Kolory pomagają w zapamiętywaniu i nie tylko...

Chromoterapia (lub inaczej koloroterapia) to jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych polegająca na skupianiu wzroku człowieka na odpowiednich barwach. Koloroterapia zakłada że przebywając w otoczeniu różnych barw, możemy mieć więcej energii do życia, więcej optymizmu. Siła barw może uspokajać, relaksować, pobudzać, ale też pomagać w uczeniu się, hamować lub wzmagać apetyt.
Zobacz więcej na temat:  barwy emocje humor kolor kolor nadziei kolor zielony STYL ŻYCIA umysł zdrowie