Polskie Radio
Section05
LGBT

"Szantaż", "polowanie na czarownice". Rząd Węgier o decyzji KE ws. zamrożenia 20 mld euro

Przedstawiciel rządu Węgier nazwał przemówienie szefowej Komisji Europejskiej szantażem mającym nakłonić Węgry do zaakceptowania "brukselskich przepisów o LGBTQ". Ursula von der Leyen powiedziała dziś w Parlamencie Europejskim, że na razie 20 miliardów euro dla Węgier z unijnego budżetu będzie zamrożone.
Zobacz więcej na temat:  Węgry ŚWIAT Unia Europejska LGBT fundusze unijne Europa Komisja Europejska

Papież o błogosławieniu par nieregularnych i tej samej płci: dotyczą osób, a nie stowarzyszeń LGBT

Papież Franciszek podczas zamkniętego spotkania z rzymskim duchowieństwem wyraził opinię, że ci, którzy są "zdumieni" dokumentem Watykanu, otwierającym możliwość błogosławienia tzw. par nieregularnych, w tym tej samej płci, nie przeczytali go dobrze. Wyjaśnił też, że błogosławieństwa dotyczą osób, a nie stowarzyszeń LGBT. Słowa papieża za uczestnikami dyskusji przytoczyła Ansa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy Rzym Watykan papież papież Franciszek LGBT

Związki partnerskie w polskim prawie? Lewica oczekuje rządowego projektu ustawy

- Nie widzę powodu, aby osoby, które tworzą koalicję rządzącą nie poparły związków partnerskich. Będziemy namawiać naszych konserwatywnych kolegów, aby realizowali linię konserwatywnych rządów, które uregulowały kwestie równości małżeńskiej - mówi pierwsza wiceprzewodnicząca klubu Lewicy Marcelina Zawisza.
Zobacz więcej na temat:  LGBT POLSKA sąd związki partnerskie polityka społeczeństwo

Ukochany znienawidzony premier. Tony Blair za kulisami "The Crown"

Zaczynał jako cudowny chłopiec Partii Pracy, kończył jako okryty niesławą kłamca, odpowiedzialny za śmierć dziesiątek brytyjskich żołnierzy. W ostatnim sezonie serialu "The Crown" poznajemy go przez pryzmat jego relacji z królową Elżbietą, a warto przecież przypomnieć tę - nie tak przecież dawną - epokę, bo dotyczy ona nie tylko dziejów Zjednoczonego Królestwa.
Zobacz więcej na temat:  The Crown netflix Tony Blair Wielka Brytania Elżbieta II Diana Spencer księżna Diana serial telewizja zamach zamachy w Europie Irak George Bush USA NATO płaca minimalna LGBT Kosowo Afganistan

PE zagłosuje nad uznawaniem rodzicielstwa. Ekspert: to może prowadzić do obowiązku zaakceptowania surogacji

W środę Parlament Europejski będzie debatował, a następnego dnia głosował nad projektem przepisów zaproponowanych przez KE "ułatwiających uznanie rodzicielstwa w UE". Szef organizacji pozarządowej Europe for Family, Matthieu Bruynseels, ostrzega, że proponowane przepisy stworzą ogromny rynek surogacji w Europie, a także wymuszą na wszystkich państwach członkowskich uznanie skutków prawnych "małżeństw" jednopłciowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa dzieci Europarlament prawo LGBT polityka rodzina

Nowa forma marksizmu. Brytyjski historyk o gender, ekologii i dekolonizacji

- Toczące się na Zachodzie wojny kulturowe nie są zjawiskiem całkiem nowym, lecz kontynuacją ataków na zachodnie wartości, które miały miejsce np. pod koniec lat 60., ale obrona ich jest teraz trudniejsza, bo zwolennicy nowej ideologii przejęli instytucje - mówi prof. Robert Tombs, historyk z Uniwersytetu w Cambridge i współtwórca projektu History Reclaimed.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania marksizm LGBT Europa

Ideologia LGBT w TVN. Drag queen o tożsamości i wychowaniu dzieci. "Masz 7-12 lat, zaczynasz odczuwać seksualność"

- Znasz jakąś bajkę, w której masz homoseksualnych bohaterów? Ja znam jedną - mówił z dezaprobatą w "Dzień Dobry TVN" mężczyzna przedstawiający się jako tzw. drag queen, a dokładnie "Misia Joachim". Gość stacji z Wiertniczej odniósł się m.in. do sfery tożsamości i wychowania dzieci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TVN media dziennikarstwo telewizja LGBT homoseksualizm dzieci wizerunek rodzice wychowanie

Tusk zapowiada legalną aborcję, związki partnerskie i ułatwienia dla dzieci przy zmianie płci

Donald Tusk w czasie spotkania z mieszkańcami Piły zapewnił, że jego ugrupowanie ma gotowe projekty, które mają między innymi ułatwić zmianę płci. W pewnym momencie z tłumu padło pytanie o ofertę Koalicji Obywatelskiej dla osób określających się mianem LGBT. W odpowiedzi lider PO przedstawił swój program społeczno-obyczajowy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce wybory wybory parlamentarne LGBT aborcja Donald Tusk

ANALIZA Kulturowa rewolucja Tuska. Przewodniczący PO zamierza otworzyć "lewacką Puszkę Pandory"

Donald Tusk zamierza pójść drogą innych partii europejskich, które jeszcze niedawno uchodziły za "centrowe" czy też "chrześcijańsko-demokratyczne", a dziś po prostu realizują program agendy, którą forsuje się pod znakiem "LGBT". Taki kurs zapowiedział podczas Campusu Polska. A przecież już dziś na Zachodzie możemy dokładnie obserwować jak tragiczne konsekwencje rodzi otwarcie tej furtki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Roman Giertych Zbigniew Ziobro związki partnerskie LGBT

J.K. Rowling na cenzurowanym za poglądy. Usunięto ją z muzeum poświęconego Harry'emu Potterowi

Muzeum Popkultury w Seattle podjęło decyzję o usunięciu autorki serii książek o młodym czarodzieju Harrym Potterze z działu poświęconego uniwersum stworzonemu przez J.K. Rowling. Poglądy pisarki zostały przez muzeum określone jako "kontrowersyjne i podziałowe", a zarzuty wobec Rowling obejmują "transfobię, krytykę wyglądu" oraz "opieranie się na stereotypach rasowych w procesie tworzenia powieści".
Zobacz więcej na temat:  harry potter książki LGBT muzeum ŚWIAT Ameryka