Polskie Radio
Section05
Łukasz Karusta

"Upały, mango i ropa naftowa". Największe przekleństwa Wenezueli

– Kiedyś w Polsce trzeba było gromadzić drewno i żywność przed zimą. Tam nigdy tego nie trzeba było robić, bo nie ma zimy. Nie trzeba zbierać, akumulować. Nie trzeba zarabiać, nie trzeba pracować. Jest dobrze. Tylko nigdy nie jest lepiej – ocenia Wojciech Ganczarek, który spędził w Ameryce Południowej 5 lat. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA podróże ciekawostki Marcin Pośpiech Łukasz Karusta

Ile powinni zarabiać politycy? Komentarze publicystów

– Politycy są postrzegani przez obywateli jako stado nierobów i często sobie na taką opinię zasłużyli – mówił w radiowej Trójce Adrian Stankowski ("Gazeta Polska Codziennie"). – Tajemnicą poliszynela jest to, że te zarobki może nie są wysokie, ale istnieje wiele rekompensat, choćby związanych z podróżami – stwierdził Jarosław Kuisz ("Kultura Liberalna"). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Łukasz Karusta Jarosław Kuisz Adrian Stankowski Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość pieniądze

Kto jest winien niesłusznego skazania Tomasza Komendy?

- Moim zdaniem nikt z prokuratury nie poniesie odpowiedzialności za niesłuszne skazanie Tomasza Komendy - stwierdził na antenie Trójki Marcin Wolny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jacek Skała ze Związku Zawodowego Prokuratorów i Prokuratury stwierdził z kolei, że uniewinnienie Komendy trzeba mimo wszystko postrzegać w kategoriach sukcesu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura sądownictwo Trójka Łukasz Karusta Helsińska Fundacja Praw Człowieka