Polskie Radio
Section05
Marcin Roszkowski

Marcin Roszkowski: gromadzenie paliwa o parametrach letnich nie ma sensu

Prezes Instytutu Jagiellońskiego Marcin Roszkowski powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że gromadzenie na zapas benzyny oraz oleju napędowego o parametrach letnich przed zimą nie ma sensu i może przysporzyć problemów właścicielom aut. - To nie jest, więc najlepszy moment, żeby wpadać w zakupową panikę - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  paliwa bezpieczeństwo energetyczne samochody Marcin Roszkowski POLSKA społeczeństwo

PR24 Roszkowski: niektórzy politycy mają problem z tym, że benzyna jest tania. Jeśli wygrają wybory, podniosą ceny

- Politycy, którzy mają problem z tym, że benzyna jest za tania, jak wygrają wybory, podniosą ceny. Bo nie wiem, jak inaczej to skomentować: jak jest tanio to dla nich źle, jak drogo - też źle. Nie wszystkim politykom dogodzimy - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Roszkowski, ekonomista, prezes Instytutu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA ceny paliw Marcin Roszkowski społeczeństwo

Spotkanie w Ramstein. Prof. Boćkowski: Amerykanom udaje się utrzymać poparcie dla Ukrainy

- Amerykanom cały czas udaje się utrzymać poparcie dla Ukrainy. Ta grupa państw nie wykrusza się - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Daniel Boćkowski z Uniwersytetu w Białymstoku. W amerykańskiej bazie lotniczej Ramstein odbyło się spotkanie przedstawicieli 50 państw wspierających Ukrainę, która broni się przed rosyjską agresją.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lekki ŚWIAT Lloyd Austin Stany Zjednoczone Ukraina Ramstein Daniel Boćkowski Marcin Roszkowski Adam Eberhardt

Znamy laureatów Nagród Gospodarczych Polskiego Radia 2023

Firmy i przedsiębiorstwa takie jak: WB Electronics SA, Fundacja PZU, Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" SA, Bank Gospodarstwa Krajowego i Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM SA zostały laureatami Nagród Gospodarczych Polskiego Radia 2023. Wyróżnienia w pięciu prestiżowych kategoriach ogłoszone zostały na antenie radiowej Trójki podczas specjalnego wydania audycji ekonomicznej "Winien i ma", po której odbyła się uroczystość wręczenia nagród tegorocznym laureatom w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polskie Radio firma it POLSKA PZU lotto PGE PKN Orlen PKP BGK Pekao Agnieszka Kamińska Marcin Roszkowski Tauron Enea

Odbudowa Ukrainy po wojnie. Ekspert: Polska ma tu do odegrania bardzo ważną rolę

Podczas konferencji na temat powojennej odbudowy Ukrainy w Berlinie padły ważne deklaracje. - Planowanie odbudowy jest jasnym sygnałem politycznym, że Zachód wierzy, iż Ukraina się obroni - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata ŚWIAT Europa Michał Strzałkowski Andrzej Anusz Niemcy Ukraina Jedynka Ukraina Marcin Roszkowski

"Węgiel może być tańszy". Samorządy pomogą w dystrybucji?

Polska Grupa Energetyczna prowadzi prace nad uruchomieniem sprzedaży detalicznej węgla. Chodzi przede wszystkim o włączenie samorządów w dystrybucję węgla. Wicepremier Jacek Sasin apeluje do nich o "szersze zaangażowanie w ten proces". - Samorządy znają na ogół potrzeby swoich mieszkańców i też potrafią wewnętrznie pomagać - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Roszkowski, ekonomista i prezes Instytutu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Aleksander Ziemiańczyk Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych PGE węgiel samorząd Marcin Roszkowski