Polskie Radio
Section05
Marcin Witan

25. Dzień Judaizmu. Prof. Jan Grosfeld: chodzi o przemianę mentalności Kościoła

25. Dzień Judaizmu skłania do refleksji nad zmianami, które zaszły za sprawą dotychczasowych obchodów i, jak mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jan Grosfeld, sukces nie jest pełny. - Nie sądzę, żeby to płynęło z jakiejś niechęci, tylko z głębokiego braku zrozumienia dla wagi tego dnia. Ponieważ ten dzień został ustanowiony - wbrew temu, co wielu, także wielu hierarchów mówi czy myśli - nie dla dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, ale dla przemiany mentalności Kościoła - mówił rozmówca PR24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marcin Witan Jan Grosfeld judaizm chrześcijaństwo religia aktualności katolickie Kościół katolicki Kościół Episkopat Polski POLSKA społeczeństwo

22. Europejska Konferencja Chrześcijańska ds. Internetu

W spotkaniu, jakie w ub. tygodniu odbyło się w Warszawie wzięli udział animatorzy kościelnych stron internetowych duchowni, dziennikarze, programisci, z kościołów ewangelickich oraz prawosławnego i rzymskokatolickiego. Uczestnicy poznawali nowe możliwości Internetu, zastanawiali się nad tym jak Kościoły powinny funkcjonować w Internecie, czym są nowe media. Poprzednia konferencja w Göteborgu dotyczyła emocji w sieci, przedstawiono m.in. działania duszpasterzy internetowych.
Zobacz więcej na temat:  ekumenizm Kościół Marcin Witan

Kościoły wschodnie świętują Boże Narodzenie

Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich, wśród nich grekokatolicy i staroobrzędowcy, rozpoczęli świętowanie Bożego Narodzenia. Przypadają one, zgodnie z kalendarzem juliańskim, trzynaście dni po świętach katolickich. Gościem Polskiego Radia 24 był o. Piotr Kuszka, bazylianin, duchowny greckokatolicki.
Zobacz więcej na temat:  Kościół prawosławie Boże Narodzenie Marcin Witan chrześcijaństwo Polskie Radio 24 religia