X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
miłość

Święty buntownik

450 lat temu urodziło się dziecko, które wymknęło się schematom, kontroli rodziców i ówczesnym zwyczajom. Od początku uważane za nieposłuszne, paradoksalnie zostało patronem młodzieży i studentów. Jego wspomnienie obchodzimy 18 września, a rok 2018 został ogłoszony ogólnopolskim Rokiem św. Stanisława Kostki z Rostkowa. W Familijnej Jedynce przypominamy postać tego niezwykłego chłopca.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

Bracia mniejsi - Bracia więksi!

Kucharze, strażacy, malarze, lekarze. Zegarmistrzowie i prawnicy. Pomocni , konkretni. Bez nich wiele spraw w zakonach i poza nimi, po prostu nie funkcjonowałoby. Rezygnują z funkcji kapłanów, a zdarza się, że z wielkich karier w doczesnym świecie.  Wybierają bycie bratem zakonnym. Z jakich powodów? Opowiedzą nam o sobie, wpuszczą do swojego świata, abyśmy mogli lepiej ich zrozumieć. O tych, co „zawsze w cieniu, zawsze potrzebni…” opowiedzą bohaterowie Familijnej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

Walka o pokój?

Kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej 1 września to data, która nawiązuje do potrzeby nieustającej modlitwy w intencji pokoju. Na ten dzień wyznaczono więc otwarcie Międzynarodowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie. W Familijnej Jedynce mówiliśmy o pokoju w sercach poszczególnych ludzi, w rodzinie, w mieście, państwie, na świecie. O pokoju rozumianym jako wewnętrzny spokój serca, ale także w rozumieniu militarnym.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć