Polskie Radio
Section05
Monika Borzym

Wszystkie przyjemności Marcina Maseckiego: od krokodyla z twardą skórą do otwarcia na ludzi

Pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, pedagog, wykonujący muzykę jazzową, klasyczną i eksperymentalną. Od niedawna również wokalista, który wokalnie zadebiutował na albumie "Boleros y mas". Sam o sobie mówi, że do niedawna jeszcze był krokodylem o grubej skórze, zamkniętym na drugiego człowieka. Gościem audycji "Przyjemność po mojej stronie" był Marcin Masecki.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Monika Borzym Marcin Masecki muzyka rozrywkowa

Jakiego języka używać, mówiąc o seksualności, ciele i potrzebach?

Rozmowy o ciele, relacjach, seksualności, a także poszukiwaniu przez każdego z nas życiowej przyjemności, która może być definiowana w naprawdę różny sposób. Na pierwszą audycję pt. "Przyjemność po mojej stronie" zaprosiła Monika Borzym. Jej gościnią była Joanna Keszka, pisarka i edukatorka seksualna. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Monika Borzym seks seksualność relacje intymność związki ludzie społeczeństwo zdrowie zdrowie i dieta

Monika Borzym: słuchać siebie, by odnaleźć swój głos. W każdym kontekście

Hasło "Monika Borzym" natychmiast otwiera szufladki: piosenkarka, wokalistka. Jednak mało kto wie, że gościni Agnieszki Szydłowskiej w audycji "Ludzie" jest także psycholożką i seksuolożką. Jak to się stało, że w środku rozkwitającej kariery równolegle zdecydowała się zająć czymś zupełnie innym?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA MUZYKA studia psychologia Jazz Jazz Jamboree soul Sopot Monika Borzym Agnieszka Szydłowska Trójka

"Nie tylko Wasowski". Piotr Kostrzewa o specjalnych koncertach Chopin University Big Band

Piosenki i standardy jazzowe w specjalnie przygotowanych aranżacjach bigbandowych zaprezentuje Chopin University Big Band w specjalnych koncertach poświęconych Jeremiemu Przyborze i Jerzemu Wasowskiemu. - Monika Borzym zaśpiewa specjalnie zaaranżowane piosenki. Nieoczywiste, bo to nie jest tylko Kabaret Starszych Panów - mówi w radiowej Jedynce Piotr Kostrzewa. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy muzyka rozrywkowa Piotr Kostrzewa Chopin University Big Band koncerty Kabaret Starszych Panów Jerzy Wasowski Jeremi Przybora Monika Borzym Frank Sinatra

Wigilijne południe z kolędami w Trójce

To było wyjątkowe, bo wigilijne wydanie "Naszej tonacji". Było więc oczywiste, że zabrzmią kolędy. I zabrzmiały, choć w zdecydowanej większości nie te najpopularniejsze. Ale przecież równie piękne, poruszające i wzruszające.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp kolędy Stanisława Celińska Igor Herbut Monika Borzym Grzegorz Turnau Marian Opania Wiktor Zborowski Wojciech Młynarski Jan Młynarski Krystyna Prońko Zbigniew Preisner Czerwone Gitary Mateusz Tomaszuk Trójka

Monika Borzym: czułam się jak Rihanna na Wembley

- Brawa to symbol wymiany energii; tego, co się od publiczności dostaje, kiedy da się z siebie coś prawdziwego i szczerego. Jeżeli udaje się ten sygnał energetyczny wysłać niezaburzony tym, co siedzi w głowie i przeszkadza, to ten zwrot zawsze jest mocniejszy. Ostatnio w Zamościu czułam się Rihanna na Wembley - mówiła w Programie 2 Polskiego Radia Monika Borzym, wokalistka jazzowo-soulowa.
Zobacz więcej na temat:  Monika Borzym płyta Piotr Metz Dwójka dziecko koronawirus epidemia