Polskie Radio
Section05
Monika Borzym

Wszystkie przyjemności Marcina Maseckiego: od krokodyla z twardą skórą do otwarcia na ludzi

Pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, pedagog, wykonujący muzykę jazzową, klasyczną i eksperymentalną. Od niedawna również wokalista, który wokalnie zadebiutował na albumie "Boleros y mas". Sam o sobie mówi, że do niedawna jeszcze był krokodylem o grubej skórze, zamkniętym na drugiego człowieka. Gościem audycji "Przyjemność po mojej stronie" był Marcin Masecki.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Marcin Masecki muzyka rozrywkowa

Jakiego języka używać, mówiąc o seksualności, ciele i potrzebach?

Rozmowy o ciele, relacjach, seksualności, a także poszukiwaniu przez każdego z nas życiowej przyjemności, która może być definiowana w naprawdę różny sposób. Na pierwszą audycję pt. "Przyjemność po mojej stronie" zaprosiła Monika Borzym. Jej gościnią była Joanna Keszka, pisarka i edukatorka seksualna. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka seks seksualność relacje intymność związki ludzie społeczeństwo zdrowie zdrowie i dieta

Monika Borzym: słuchać siebie, by odnaleźć swój głos. W każdym kontekście

Hasło "Monika Borzym" natychmiast otwiera szufladki: piosenkarka, wokalistka. Jednak mało kto wie, że gościni Agnieszki Szydłowskiej w audycji "Ludzie" jest także psycholożką i seksuolożką. Jak to się stało, że w środku rozkwitającej kariery równolegle zdecydowała się zająć czymś zupełnie innym?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA MUZYKA studia psychologia Jazz Jazz Jamboree soul Sopot Agnieszka Szydłowska Trójka

"Nie tylko Wasowski". Piotr Kostrzewa o specjalnych koncertach Chopin University Big Band

Piosenki i standardy jazzowe w specjalnie przygotowanych aranżacjach bigbandowych zaprezentuje Chopin University Big Band w specjalnych koncertach poświęconych Jeremiemu Przyborze i Jerzemu Wasowskiemu. - Monika Borzym zaśpiewa specjalnie zaaranżowane piosenki. Nieoczywiste, bo to nie jest tylko Kabaret Starszych Panów - mówi w radiowej Jedynce Piotr Kostrzewa. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy muzyka rozrywkowa Piotr Kostrzewa Chopin University Big Band koncerty Kabaret Starszych Panów Jerzy Wasowski Jeremi Przybora Frank Sinatra

Wigilijne południe z kolędami w Trójce

To było wyjątkowe, bo wigilijne wydanie "Naszej tonacji". Było więc oczywiste, że zabrzmią kolędy. I zabrzmiały, choć w zdecydowanej większości nie te najpopularniejsze. Ale przecież równie piękne, poruszające i wzruszające.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp kolędy Stanisława Celińska Igor Herbut Grzegorz Turnau Marian Opania Wiktor Zborowski Wojciech Młynarski Jan Młynarski Krystyna Prońko Zbigniew Preisner Czerwone Gitary Mateusz Tomaszuk Trójka

Monika Borzym: czułam się jak Rihanna na Wembley

- Brawa to symbol wymiany energii; tego, co się od publiczności dostaje, kiedy da się z siebie coś prawdziwego i szczerego. Jeżeli udaje się ten sygnał energetyczny wysłać niezaburzony tym, co siedzi w głowie i przeszkadza, to ten zwrot zawsze jest mocniejszy. Ostatnio w Zamościu czułam się Rihanna na Wembley - mówiła w Programie 2 Polskiego Radia Monika Borzym, wokalistka jazzowo-soulowa.
Zobacz więcej na temat:  płyta Piotr Metz Dwójka dziecko koronawirus epidemia