Polskie Radio
Section05

Mysłowice

Premier Morawiecki: nasze rządy to Polska sprawiedliwa, Polska, która nie kłania się obcym

- Pomyślcie sobie, ile zmieniło się w ostatnich latach. Porównajcie tamte osiem lat do naszych ośmiu lat. Idźcie z tym porównaniem do ludzi. Przekażcie jaka jest wielka różnica między tym, jak żyło się kiedyś, a jak żyje się teraz. Różnica jest gigantyczna - powiedział do mieszkańców Mysłowic (woj. śląskie) szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki POLSKA polityka śląskie wybory w Polsce kampania wyborcza

Wicepremier Kaczyński: chciałbym, aby Polska wykorzystała szanse, jakie stwarza koncepcja Międzymorza

"Pragnąłbym, aby Polska co najmniej stała się liderem naszej części Europy, a ta z kolei współdecydowała o losach Unii Europejskiej i całego kontynentu" - napisał wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników piątkowej konferencji programowej "Śląski ład" w Mysłowicach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość PiS Izabela Kloc kampania wyborcza polityka Trójmorze

Tragiczny wypadek w mysłowickiej kopalni. Premier: zapewniam o wszelkim możliwym wsparciu

"Tragiczna wiadomość z kopalni Mysłowice-Wesoła. W wyniku fatalnego wypadku zginęło dwóch górników, a dwóch ich towarzyszy zostało rannych. Rodzinie oraz Bliskim Ofiar składam najszczersze wyrazy współczucia" - napisał na Twitterze Mateusz Morawiecki. Szef rządu zapewnił rodziny górników "o wszelkim możliwym wsparciu".
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki górnictwo regiony Śląsk POLSKA wypadek śląskie