X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
odszkodowanie

"Nie dam za wygraną"

Rolnik z Poręby Spytkowskiej sam wychowuje 6-ro dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Dobrze sobie radził. Kłopoty zaczęły się , kiedy wydzierżawił ziemię po byłym PGR-e. Od tego czasu ciężka praca idzie na marne. Plony zabiera woda. Bohater popadł w długi i znalazł się z dziećmi w rozpaczliwej sytuacji. Nie poddaje się jednak i walczy o należne mu odszkodowania za straty - bez skutku. Pisze o tym do najwyższych władz państwowych - bez skutku. Teraz chcą mu odebrać dzieci. + 1' reklamówki akcji "Oddech dla Damiana"
Zobacz więcej na temat:  dzieci odszkodowanie

"Dopóki człowiek nie umrze"

Po pacyfikacji Suwalszczyzny w lipcu 1945 roku, zwanej "obławą", kiedy to funkcjonariusze NKWD wywieźli i wymordowali kilkaset osób, pozostały rodziny. Z roku na rok jest ich coraz mniej. Pamięć o tych wstrząsających faktach i ludziach, którzy zaginęli bez śladu trwa dopóki człowiek nie umrze. Nagrywając ich wspomnienia, publikując na antenie i w druku, autorka audycji stara się przedłużyć tę pamięć. Matki, żony, dzieci po utracie najbliższych, przeważnie żywicieli rodzin, pogrążeni w rozpaczy nie zawsze potrafili przezwyciężyć biedę i kłopoty. Kiedy w latach 90-tych można już było się starać o zadośćuczynienie za śmierć bliskich, ciągnące się latami procesy i nie zawsze życzliwy stosunek sędziów do poszkodowanych, wielu rodzinom przyspażają dalszych kłopotów. Ale są i tacy, których życie całkowicie odmieniło się po otrzymaniu odszkodowania. W reportażu poznamy różnie układające się losy dwóch poszkodowanych rodzin, osieroconych przez: zamożnego rolnika i robotnika leśnego.
Zobacz więcej na temat:  Alicja Maciejowska dzieci odszkodowanie